ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Studenti a poezie

Už několikrát jsem slyšela, jak si několik učitelek z našeho gymnázia stěžuje jedna druhé: "Ty dnešní teenageři nemají vůbec pochopení pro poezii!" Nebo třeba: "Žádný z mých studentů by se nedotkl básně ani dvoumetrovou tyčí!"
Ale vy, kdož rovněž studujete školu sídlící v alespoň několik desítek let staré budově, jistě víte, že tomu tak není ani zdaleka. Tyhle učitelky totiž asi ještě nikdy nezavítaly na studentské WC!
Chlapci i dívky (ale dívky to asi nepřiznají) tu sedávají s toaletním papírem v ruce, pročítajíce si skromná dílka svých minulých i současných spolužáků - a to od ód na učitele, až po průběh něčeho, co se právě v této kabince událo někdy v minulosti. A věřte, nebo ne - studenti čtou tuto poezii s radostí! Viděli jste snad někdy odcházet studenta z WC smutného? Po dvouhodinové výuce vychází spíše s úlevným výrazem (kdo by přece vydržel tak dlouho bez poezie, že?).
Asi si říkáte, proč tedy studenti nečtou třeba Sládka nebo Seiferta? Jednoduše proto, že nikdy nikoho takového neviděli, ani nikoho takového neznají, tak proč by je měl zajímat? Zatímco podporovat tvorbu svých spolužáků je mimo jiné také slušnost. Přece jde o člověka, s nímž student sdílel i stejnou toaletu.
Takže, milé paní učitelky, až si budete příště stěžovat, že vaši žáci vůbec nečtou, dobře si prohlédněte budovu, ve které pracujete a brzy budete přesvědčené o opaku!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Camille, 23.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Studenti a poezieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­