ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Staré ráno v novém roce

Budík je zaklapnut už po několikáté, a já nejsem sto vyvalit se z té teplé a měkoučké postele.
Zazvoní budík. A znova. No jo, už vstávám. I když nerada.

V pokoji je zima. Přes noc se netopilo. Možná to je to, proč mi každé ráno dělá problém odkulit peřinu na druhou stranu postele.
Ale dnešek je jiný. Musí být! První den ve škole. V nové škole. První den na vysoké.
Konečně. Den, kterého jsem se celé prázdniny nemohla dočkat, nastal. A přece není dnešní ráno ničím výjimečné.

Postavím si na kávu a absolvuji ranní hygienu. Odlišnou od té každodenní. Že by se přece jen něco změnilo? Dávám si mnohem víc záležet. Musím vypadat k světu.
Když opouštím koupelnu, s hrůzou zjistím, ostatně jako každé ráno, že už zase nestíhám.

Vběhnu do ložnice. Obleču první hadr, co mi přijde pod ruku. Naházím věci do tašky. Peněženka, diář, sešit a pár tužek. Kopnu do sebe kafe. Samozřejmě, že se celá pobryndám! Rychle vyměním svršky a už pádím na vlak. Pozdě. Jako za starých časů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mistr Soda, 10.03.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Staré ráno v novém roceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­