ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Spěch

"Sakra! Zase jsem zaspala. To už je tento týden snad potřetí... Ještě mám 5 minut, určitě to stihnu... Do háje, tak už asi ne, on mi ujel!"
Takhle vypadá většinou mé ranní vstávání a určitě mi dáte za pravdu, že i většiny z vás. Každý asi něco podobného zažívá skoro denně. Ať už někdo spěchá do práce, do školy nebo jen na rande, či nějakou důležitou schůzku. No, a už v tom momentě, kdy zjistím, že jsem zaspala, a tím pádem nestihnu, co potřebuju, mám celé dopoledne zkažené. A to jen proto, že se mi ráno nechtělo z postele, nebo mi můj budíček nějak zapomněl zazvonit.
Ale proč spěchat!? Je to vážně nutmé? Stalo by se snad něco, kdyby člověk přišel někam pozdě? Řekla bych že ne. Snad stačí, když se omluvím, že jsem to prostě nestihla. Nemyslím si, že by se zastavil čas, nebo snad ano?
A když jsme u toho, můžete mi někdo říct, který "chytrák" vymyslel slovo "spěch"? Je vůbec normální někam neustále spěchat? Vždyť člověk z toho má jen zdravotní problémy a ty nervy! No horor! Sama to znám dost dobře. Hlavně ty nervy mi rupnou každou chvíli, protože vždycky něco zapomenu udělat a nestíhám, takže musím spěchat, abych to prostě stihla. No, ale vy to určitě znáte z vlastní zkušenosti.
Určitě máte taky někdy chvilky, kdy vám něco nejde, protože spěcháte a potom máte chuť se vším praštit a jít někam jinam. Třeba pobavit se s přáteli nebo jenom tak na procházku, či se projet na kole. Hlavně teď, když už se konečně udělalo jaro. Ale copak to někdy jde v tomhle světě, kdy je spěch strašně moderní!?
A nakonec taková malinkatá otázečka: "Nač ten spěch?" Určitě jste to slyšeli v reklamě na Irskou Whiskey Jameson. Tak proč se podle toho alespoň někdy neřídit?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Šmudlinka, 18.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SpěchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­