ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Sloup

Určitě se vám to někdy stalo taky. Jste na cestě za tím dalším, obyčejným dnem, noříte se hluboko do svých myšlenek, zkoumáte jejich vlastní podstatu, a tak prostě vůbec se zaobíráte všedními problémy typu: "O čem napsat fejeton?"
A pak, najednou, zčistajasna, vás něco uchvátí! Zaujme! Popadne vás to za oči a nepustí, dokud nepochopíte. Nebo se alespoň pochopit nepokusíte...

Když jste sloup, nic vás tak snadno nerozhodí. Máte zaběhlou nějakou tu denní rutinu, stáním na místě počínaje a stáním na místě konče. Jste prostě a jednoduše součástí krajiny, ať už chcete, nebo ne. Občas jste i součástí jiného celku, a pokud tomu tak je, může to být i poměrně debatu rozdmýchávající. A to je přesně případ našeho sloupu, tichého a bystrého pozorovatele.

Již zaznamenal projíždějící autobus, stejně tak jako zaznamenal, že pasažéři autobusu zaznamenali jeho. Mlčky na sebe civěli, podobně jako na sebe civí prošlé mléko a jeho konzument. Sloup na to byl ale zvyklý. Již pochopil, že jeho stvořitelé, geniální páni inženýři, se dopustili chyby nadmíru znepokojující. Uvrhli ho do paměti všech jako TEN sloup, který stojí UPROSTŘED silnice.
A tím zpečetili jeho osud. Osud cirkusové atrakce demonstrující lidského génia.

Otázkou zůstává proč. A jak, samozřejmě. Ale to už bychom se mohli na naší cestě za odpověďmi omylem dotknout několika právnických diplomů a čistě náhodou se při tom zastavit v plzeňském pivovaru na všemi tak chválený český, ale z Polska čerstvě dovezený Pilsner Urquell.

Nechme tedy konspirační teorie pro dobro nás všech stranou a přesuňme se zpět do reality praktického světa. Vžijte se ještě jednou do role chudáčka sloupu, zrazeného a svými kolegy na okraj společnosti vyhnaného exempláře. A teď popravdě, není vám ho líto? Očividně došel slitování i u svých konstruktérů, kteří ho, pár týdnů po jeho monumentálním vztyčení, strhli. Možná, ale opravdu jen možná za tímto dobrým skutkem nestála ona zmiňovaná lítost, ale fakt, že místo činu bylo navštíveno televizním štábem nejmenované komerční televize. Každopádně, ať už to bylo jakkoliv, senzace po chvíli odezněla. Podobně jako odezní korupční aféra.

A tak nám, tichým a bystrým pozorovatelům, nezbylo nic jiného, než se každý ten další a obyčejný den kochat pohledem na TEN sloup, který se povaluje VEDLE silnice.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Re.Win, 31.03.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
SloupMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­