ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.33
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Škola života

"Celá matika je jednoduchá!" Oblíbená věta v naší třídě, která následuje vždy po nově vysvětlené látce. Ačkoliv máte sebevíc inteligentní rodiče, vaše mozkové buňky nemusí pobrat natolik chytré věci, jako jsou exponenciální rovnice, logaritmy, konstrukce trojúhelníků, vnitřní a vnější úhly či jiné výmysly. Na úkor toho, když požádáte rodiče o pomoc, si vyslechnete spoustu povzbuzujících připomínek. Snad ani nemůžete být jejich potomek, vždyť tyto směšné a trapně jednoduché věci by vyřešilo i dítě ve školce.

Po půlročním klidném spánku bez hrůzných snů i ten největší lajdák nahlédne se strachem do učebnice matematiky. Otevřením této zakázané knihy, nabité skutečně tajuplnými záludnostmi, dochází k předehře s ohněm, u níž si můžete být už předem jisti, že nemáte šanci vyhrát. Poté, když zjistíte, že vás čeká krvelačná zkouška ohněm, dorazí naprostá zoufalost a beznaděj, pronikající až do morku kostí. A vše je zakončeno panikou, třesem rukou, probdělými nocemi a smažením mozku.

Zanedbatelná není ani zvýšená spotřeba papíru. Začínají se hromadit zmačkané listy s nevyřešenými příklady, mezi které se postupně zařadí i toaletní papír, časopisy nebo kuchyňské utěrky, jak se marně snažíte dojít ke správnému řešení. I v případě ekonomické krize nemají recyklační továrny v tuto dobu o práci nouzi.

V každé místnosti najdete minimálně tři pravítka, dva úhloměry, nespočet ztupených nebo zlomených tužek a alespoň čtyři krouhátka. Dřeva z neustálého krouhání je tolik, že se nemusíte ani při dlouhé zimě bát nedostatku topného materiálu nebo mít strach o podestýlku pod křečka.

Odpad vzniklý nadměrným gumováním se nestíhá vyvážet, a tak vznikají rychlostí blesku nelegální gumové skládky a trpí nejen příroda, ale i rodinný rozpočet, který je poněkud v háji z hromadného nákupu psacích a rýsovacích potřeb.

Geometrie. Vyslovíte-li toto slovo ve třídě, slabší jedinci se zhroutí a těm nejsilnějším drsňákům naběhne minimálně husí kůže.

Pak přijde ten den "D". Den, kdy má jít o všechno a kdy vypluje napovrch vaše vysoká inteligence. Den, kdy usedáte do lavice s hrůzou, že před vás bude položen papír s názvem "čtvrtletní práce z matematiky"...

Máme my, studenti, společně s rodiči a našimi profesory tohle všechno vůbec zapotřebí? Nebylo by jednodušší ponechat geometrii matematikům a ušetřit tak všechny zúčastněné výsledných katastrof? Ne, my musíme bojovat a krvelačnou zkouškou projít!
Tato část našeho života, která nám nahání strach i hrůzu a se kterou přichází deprese, výčitky a noční můry, má krycí jméno: všeobecné vzdělání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kristýna Nováková, 30.08.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Škola životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­