ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Škola nás má připravit na život, ne o život

Slovo na pět, čtyři stěny, tři schody dovnitř, dvoje dveře a jedna přátelská tvář na vrátnici, potom přímo za nosem a jste na místě, vítejte v učebně číslo 102. Je právě 7 hodin, 54 minut a 45 sekund. Copak to znamená? Ještě v prvním ročníku, kdy jsem tady byl stále bažantem, bych se opovážil tvrdit, že mám pořád dobrých pár minut na chytání lelků, teď mohu ale s jistotou tvrdit, že za chvíli nastane naprostý chaos.

Během následujících tří minut vchází do třídy s jiskrou na tváři naše paní učitelka chemie. Zavládne hrobové ticho. Potom zvolá: "Kdopak to dneska bude?"
Tep žáků se rapidně zpomalí, každý se modlí, ať zrovna jeho číslo zůstane nevyřčeno, a pak to přijde, řada je na vás. Tento okamžik si pamatuje každý, zničehonic vám srdce buší jako o závod a než si stihnete otřít orosené čelo, kantorka chrlí jednu otázku za druhou. Výmluvy se netolerují a jelikož jste tomu učení včera nevěnovali zrovna dostatek času, stihne vás trest. "Píši pět!"
S knedlíkem v krku se nezmůžete ani na slovo a jako pejsek usednete na své místečko. V tuto chvíli bude nejspíš 8 hodin a 4 minuty.

Během dalších pár uplynulých minut odsoudíte celý svět a nálada vám spadne na bod mrazu. Šok ustane během 30 minut. Máte skoro vyhráno. Odpočítáváte poslední minutky, učitelka na vás sem tam hodí vítězný úšklebek. Sláva, zvoní na přestávku, gratulujeme! Jenže vtom přichází zpráva, že za pár minut začne zkoušení z fyziky...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Robbie, 26.03.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Škola nás má připravit na život, ne o životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­