ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Seriály pro všechny!

Vtipné, hororové, krimi, pro děti i sladkobolné! O čem je řeč? O seriálech přece! Kdo tvrdí, že nikdy žádný neviděl, lže, jako když tiskne, minimálně Bolka a Lolka jsme viděli přece všichni.
Ale dal si někdo tu práci popřemýšlet, proč jsou "filmy na pokračování" tak oblíbené? Já ano, přece pro to napětí, co v nich je! Ať už ve výše zmíněném Bolkovi - copak někdo předem ví, jaké dobrodružství kluky potká? - nebo v krimi seriálech, kdy sledujeme hrdinu, který pro spravedlnost, čest a pravdu bojuje proti všem nástrahám, a že jich je tedy požehnaně.
Sladkobolné seriálky, někdy také telenovely, ty jsou kapitolou samy pro sebe. Láska sličné jihoameričanky k chudému (leč pokrevně místnímu zbohatlíkovi spřízněnému) poskokovi je růžová jako cukrová vata, avšak i zde se najdou chyby, protože rodiče oné slečny jsou povrchní až hanba a mladík bez jmění se jim nelíbí! Po velice dlouhé a trnité cestě společně tedy dojdou až do svátosti manželské, peripetie se po dílech vyvíjí, proto je tu možnost, že seriál běží i několik let. V jednotlivých seriálech jsou sice situace neměnné, ale člověk přeci potřebuje různé úhly pohledu, proto dobrovolně a rád sleduje, jak se s osudem vypořádává hrdinka blonďatá, tmavovlasá a spousta dalších!
Kdo dnes nechce žít na pokračování a série, nechytá se! Kouskuje se všechno. I původně celistvý film se dnes rozstřihne na tři části a divák si tedy musí dát při sledování hodně dlouhou pauzu, kdy již má čas nejen na kávu a záchod, jak byl dříve zvyklý z přerušování reklamou!
A proto pojďme, udělejme si ze života seriál! Až to bude nejnapínavější, prostě jen "střihněme" a na určitou dobu se odmlčme! Uvidíme, jak to bude v praxi fungovat!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Seriály pro všechny!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)