ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Seriály pro všechny!

Vtipné, hororové, krimi, pro děti i sladkobolné! O čem je řeč? O seriálech přece! Kdo tvrdí, že nikdy žádný neviděl, lže, jako když tiskne, minimálně Bolka a Lolka jsme viděli přece všichni.
Ale dal si někdo tu práci popřemýšlet, proč jsou "filmy na pokračování" tak oblíbené? Já ano, přece pro to napětí, co v nich je! Ať už ve výše zmíněném Bolkovi - copak někdo předem ví, jaké dobrodružství kluky potká? - nebo v krimi seriálech, kdy sledujeme hrdinu, který pro spravedlnost, čest a pravdu bojuje proti všem nástrahám, a že jich je tedy požehnaně.
Sladkobolné seriálky, někdy také telenovely, ty jsou kapitolou samy pro sebe. Láska sličné jihoameričanky k chudému (leč pokrevně místnímu zbohatlíkovi spřízněnému) poskokovi je růžová jako cukrová vata, avšak i zde se najdou chyby, protože rodiče oné slečny jsou povrchní až hanba a mladík bez jmění se jim nelíbí! Po velice dlouhé a trnité cestě společně tedy dojdou až do svátosti manželské, peripetie se po dílech vyvíjí, proto je tu možnost, že seriál běží i několik let. V jednotlivých seriálech jsou sice situace neměnné, ale člověk přeci potřebuje různé úhly pohledu, proto dobrovolně a rád sleduje, jak se s osudem vypořádává hrdinka blonďatá, tmavovlasá a spousta dalších!
Kdo dnes nechce žít na pokračování a série, nechytá se! Kouskuje se všechno. I původně celistvý film se dnes rozstřihne na tři části a divák si tedy musí dát při sledování hodně dlouhou pauzu, kdy již má čas nejen na kávu a záchod, jak byl dříve zvyklý z přerušování reklamou!
A proto pojďme, udělejme si ze života seriál! Až to bude nejnapínavější, prostě jen "střihněme" a na určitou dobu se odmlčme! Uvidíme, jak to bude v praxi fungovat!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: drahuska0007, 19.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Seriály pro všechny!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­