ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Ruská kosa

Bylo krásné nedělní odpoledne, já a můj bratr jsme jen tak postávali v parku a krmili holuby, zde hojně se vyskytující. Znuděně jsme se koukali, jak přeletují sem a tam, a jak se každý snaží uzmout pro sebe alespoň kousek rohlíku.
Až k večeru jsme se šouravými kroky blížili k domovu. Venku už pořádně přituhovalo, byla přeci jen polovina ledna.
Dole na schodišti bratr vyhlásil soutěž, kdo prý rychleji vyběhne schody... Jelikož jsem obézní, tak jsem mu na to kývla a jela raději výtahem.

Konečně doma, maminka již čeká s večeří, dnes se podávají šunkofleky... Pak ze mě jen tak mimoděk vypadne: "Venku je kosa jako v Rusku!" Čemuž jsem se sama podivila.
Po večeři mi to nedalo a musela jsem pořád na tu kosu myslet. Co jsem tím vlastně chtěla říct? Kosa? V Rusku? Teď v zimě? Nic nedávalo smysl, snad jen že by kosa do dnešního ruského večera nevyhnal, jak tam byla zima.

Heuréka! Asi před týdnem jsem v poště našla e-mailovou prezentaci o žních, tedy jak se kdysi žalo a podžínalo kosou. Že by konečně má ruská kosa? Třeba v zimě žnou stromy jako ruský hrdina Alexej Stachanov, ač byl horník...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 09.03.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ruská kosaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­