ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Rozbor sčítacího formuláře

A je to tady - sčítání lidu, domů a bytů, psů a koček, aut a kol pro rok 2011. Hned v hlavičce sčítacího listu můžeme objevit větu, při které se mnoha studentům jistě vybaví Scio test: Vybranou odpověď označte křížkem, chybně označené pole zcela přeškrtejte a označte správné. Poté následuje pokyn: Text i číselné údaje zapisujeme dle vzorů do určených vyplňovacích polí. Co kdyby je snad někoho napadlo psát na půlcentimetrový okraj, že?

Pokračujeme dál. Například otázka číslo 22: Jakým dopravním prostředkem se dopravujete do školy či zaměstnání? Kromě letadla, vrtulníku, tryskáče, koloběžky, kolečkových bruslí, mrazíkových saní, koňského spřežení a "oslíčka otřes se" jsou zde uvedeny všechny druhy dopravních prostředků (včetně kola a vlastních nohou).

Po přečtení takzvaných Vysvětlivek ke sčítacímu listu osoby se dozvíte nejen o existenci mnoha církví a náboženských společností jako Višva Nirmala Dharma nebo Buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü, ale také o přesné definici slovního spojení neobydlený byt. V překladu je to byt, ve kterém není žádná bydlící osoba.
Také mě fascinuje to jejich "Otočte, prosím, a vyplňte 2. stranu formuláře" či pouhé "Otočte, prosím" na každé stránce.

Ovšem pozor! Za bojkot a lhaní při sčítání lidu hrozí až desetitisícová pokuta. Ale koho by nelákalo kopnout sčítacího komisaře do patřičných míst nebo prostě jenom vyplnit, že bydlí v 99. podlaží, do práce jezdí na kozím hřbetu a spolu s ním bydlí načerno Sněhurka a sedm trpaslíků?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sim, 28.11.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rozbor sčítacího formulářeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­