ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.60
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Řidič začátečník (2)

Pronikavé troubení a pak znovu. Vždy, když slyším klakson, leknu se, že je to na nás a zahanbeně se sunu po sedačce směrem dolů. Když mě táta ujistil, že už můžu vylézt, neboť protentokrát to na nás nebylo, rozhlédla jsem se po vytroubeném hříšníkovi. Avšak zjistila jsem, že to nebyl žádný hříšník, spíše nešťastník. A stál přímo vedle nás. Stál, to byl ten problém. Stál, i když měl dávno odbočit, jak zřejmě původně plánoval, ale jednoduše mu to na semaforu "chcíplo".

Byl to kluk mně věkově blízko, tipla bych, že byl čerstvě po autoškole. Chtěl se asi "vyjezdit". Nervozitou se mu vůbec nedařilo znovu nastartovat. Skrze svoji empatii bych ho nejraději popadla a chlácholivě objala se slovy: "Já vím, jaké to je!" No dobře... Nevím, protože i přes to, že už jsem před půlrokem mohla "dělat řidičák", nechávám se od rodičů vozit jako medvěd. A všem zvědavcům zajímajícím se o mé řidičské oprávnění houževnatě odpovídám, že do autoškoly jdu na jaře. Už teď však vím, že budu řidič Postrach. Řídit jsem zkoušela jen jednou, a to u nás na vsi za houštinkou, neboť tam prý nemám koho přejet. Ale řeknu vám, že lépe se vyhýbá lidem než toulavým kočkám.

Ale co, každý nějak začínal, ne? Pochybuji, že je někdo takový borec, že sedne poprvé za volant a přesně ví, co má dělat a v ničem nezaváhá. Tak proč je mezi námi tolik sebestředných choleriků, pro které je čekání na další zelenou nepřekonatelným problémem? V dnešní době lidé pořád nestíhají a všichni někam spěchají, a tak se mi horším prohřeškem zdá vystresovat řidiče začátečníka, jenž pak bude nejistý při jakémkoliv dalším pokusu o řízení, než dorazit na schůzku o minutu déle kvůli čekání na semaforu.

Zajímavým poznatkem také je, že nikdy, ale opravdu nikdy jsem neslyšela troubit chlapíka ve favoritu nebo ve "sto dvacítce". Ve většině případů je to obtloustlý trpaslík v pořádně drahém, silném a hlavně velkém autě, který si tak léčí své komplexy, protože nemá hlavu výš než palubní desku.

Klukovi se konečně podařilo nastartovat a odjel zpocený, ale s výrazem "mise splněna". Trubač v závěsu a rudý vztekem. Co mu to dalo, nevím. Co to dává těm ostatním egoistům, také nevím. Snad jedině ujištění, že klakson troubí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martina B., 13.04.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Řidič začátečník (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­