ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

ř螨tgbhzv (aneb Náš kočičí ďábel)

Ptáte se, co je to za nadpis? No, to mi přeběhla sestřina kočka přes klávesnici! Jako by nestačilo, že ji živíme, musí nás prudit ještě jinak.
Dlouho jsem přemýšlel, co mám napsat a pak mi do pokoje vtrhl náš miláček a nápad byl tu. Byla to jedna z prvních věcí, čím se mi kdy zavděčila. Protože tahle potvora, pokud si ji chcete pohladit, vám bez váhání ukousne ruku. Už se mi to párkrát stalo. Klidně si přijde, začne vrnět, lísat se, ale jak se jí někdo dotkne, je zaděláno na problém. Takhle agresivní kočku snad nemá nikdo! Problém je, že je taky docela vychytralá. Když má hlad, okamžitě přiběhne s prosíkem a smutnýma očima. Ale jak se nají, je někdy lepší se schovat do sklepa. Jejím drápům totiž neunikne ani sestřička, kterou údajně má nejradši, bůh ví, co je na tom pravdy.

Říká se, že kočku nevlastní páníček nebo pánička, ale kočka vlastní vás a vy vlastně bydlíte u ní doma. Takto si asi může každý představit, jak se krásně žije s kočkou. Třeba já, jako alergik, ji v mém pokoji vždycky hrozně rád uvítám kopancem, ale i tak začne třeba v jenu hodinu v noci škrábat na dveře, že chce na vzduch, a probudí tak půlku Středočeského kraje. Možná si dokážete představit, jak nadšený jsem, když musím vstávat z postele a pustit ji. Ale uvědomuji si, že pokud bych to neudělal, do rána bych nezamhouřil oka. A to nemluvím o trestu, jenž by následoval.
Avšak zásadně nejhorší následky má hlazení naší kočičky, když spinká. Upřímně nedoporučuji, ať vypadá jakkoliv roztomile, se k ní přibližovat na méně než tři metry, když si chrápe někde v posteli, nejlépe na té mojí samozřejmě, poněvadž byste toho mohli hluboce litovat. Jestliže i přese všechna varování vás napadne ji začít hladit, měli byste si vzít alespoň skafandr.
První fázi bych nazval: "Klid před bouří." Vypadá to totiž, že by se jí to mohlo i líbit, začne vrnět, roztahovat se a vlastně nejeví žádné známky agresivity. Pak přichází fáze dvě: "Očistec" nebo také "Hygiena". Jak všichni asi víte, kočky jsou čistotná zvířata, což je jedna z mála jejich předností, ale u některých individuí to přesahuje své meze. Totiž, v druhé fázi vám poměrně dokonale začne naše kočka olizovat ruku a zápěstí, abyste náhodou nebyli špinaví. Ale nemyslete si, že tím vyjadřuje nějakou přízeň, vůbec ne, máte totiž poslední příležitost uniknout. A podlý proces je zakončen vrcholovou fází: "Útok ze zálohy." Jste zatraceni, nemáte šanci. Drápy tvrdé jako diamanty a špičáky ostré jako břitvy útočí ze všech stran. Dříve roztomiloučká košiška se v mžiku mění v zuřivou bestii. Pokud ona sama nebude chtít, z jejího sevření se nedostanete, ledaže byste snad byli Chuck Norris.

Z toho plyne, že pokud uvažujete o koupi alarmového systému nebo psa jako hlídače, možná by nebylo od věci zamyslet se nad možností adopce naší kočky. Nabízím ji v dárkovém balení a pro přistěhovalce z Asie přibalím i sadu jídelních hůlek nebo příborů. A pokud jste si doteď mysleli, že kočky se jenom válejí, spí, jí a vrní, tak...máte pravdu, protože výjimka potvrzuje pravidlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ř螨tgbhzv (aneb Náš kočičí ďábel)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)