ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Ranní vstávání (2)

Ranní vstávání je určitě činnost, kterou většina z nás nemá zrovna v lásce. Mé zkušenosti mluví za vše. Strávit pár minut navíc v pěkně vyhřáté posteli - neznám nikoho, komu by se nelíbilo trošku si přispat! Avšak když se nad tím zamyslím, někdo by se našel. Krčí se na stolku hned vedle postele a připadá si natolik důležitě, že se nám musí každých pět minut hlásit, abychom na něj nezapomněli. Náš největší nepřítel - budík. Místo toho, aby nás něžně a pomalu probouzel, drnčí ostošest. Nejprve to zkouší jednou. Když nereagujeme, zkouší to podruhé, potřetí, postupně zesiluje, až nám málem praskají bubínky. Co si o sobě myslí, dělat po ránu takový kravál? Bohužel je ale jeho trpělivost mnohem větší než ta naše, a tak v mnoha případech vítězí.

Já osobně volím často způsob kompromisu. Ať si klidně zvoní, stačí přece jen zamáčknout to jediné tlačítko a má po zábavě. Nastane ticho. Zaradujeme se, protože si nadále můžeme vychutnávat ten příjemný pocit, že ještě nemusíme vstávat. Nebyl by to ale budík, aby nám dopřál chvíli klidu, a tak po pěti minutách opět nastává jeho čas. A aby nám to vrátil i s úroky, začne zvonit mnohem hlasitěji, jako by se nám vysmíval a říkal: "Mě se jen tak nezbavíš!" Naivní budík. Netuší, že nemálo jeho předchůdců se proletělo oknem ven či skončili takříkajíc na odpis. Ale co naplat, já mu tu radost udělám a nakonec vstanu, protože - přiznejme si - by to i přes jejich drsný způsob buzení bez nich mnohokrát prostě nešlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 30.04.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ranní vstávání (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­