ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

První sníh

Každý rok se na něj těšíme, ale... Jsem vyloženě letní dítě, milovník tepla, slunce, narozená ve znamení lva, v srpnu, nejsem tedy úplný vyznavač a milovník zimních měsíců.

Můj první sníh, na který si "pamatuji", napadl někdy v říjnu nebo listopadu, když mi byly tři nebo možná čtyři měsíce. Pokud hodně zapátrám v paměti, asi tam opravdu z této doby nic nevylovím, ale myslím, že ani tenkrát to nebyla ta nádherně zasněžená romantická krajina se spoustou zachumelených domečků, kterým svítí okénka do bílé noci a kouří se jim z komína, o čemž vypravuje moje babička, avšak velký bílý "hnus", jenž se snáší na špinavou posolenou zem.

Jistě si umíte představit, kolik jsem z té nádherné nadílky měla radosti. Doma mě nabalili do několika vrstev strašně nemoderních košilek, dupaček, kabátků, do kočáru mě šoupli, jako kdybychom bydleli někde na Sibiři, tenkrát ještě určitě i v zavinovačce a ve fusaku, takže mi sotva byly vidět oči a o dýchání ani nemluvím.

Vyrazili jsme s rodiči do krásné zimní krajiny. Užívala jsem si to a vdechovala tu krásnou předvánoční atmosféru, tedy alespoň si to tak představuji, co taky jiného může dělat malé mimino zabalené v tisících vrstvách v kočáru. Ale pozor, jakmile "to krásné bílé" začalo padat, zabalili můj kočárek do velkého, nepropustného igelitu, aby náhodou nepromokl, protože v té době něco takového jako nepromokavý materiál ještě zaručeně neznali a ze své první bílé krásné romantické nadílky jsem tak neměla zhola nic.

A tak si říkám, jestli ten provokatér Nohavica nemá v něčem pravdu, když ve své písni Ladovská zima zpívá: "Praotče Čechu, tys byl ale strašný cyp. Kdybys popošel o pár kilometrů dále, tak jsem se teďka mohl kdesi v teple v plavkách válet..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ell37, 07.05.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
První sníhMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­