ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Problematika zácpy

Zase jsem jednou po delší době zabrousila na internet a nečekali byste, na co všechno můžete narazit po zadání slova "zácpa" do některého z internetových prohlížečů. Nalezené úryvky, rady, dopravní informace a doporučení lékařů by se v podstatě, pokud pomineme hudební skupinu s tímto poněkud neobvyklým názvem, daly rozdělit do dvou oddílů.
Prvním je nám všem dobře známa, nepříjemná a často zmiňovaná... Ano, jak jste "jistě" uhodli - dopravní zácpa. Jedná se vlastně o skupinu pestro, ale i méně barevných aut, která se z jakéhosi důvodu, často nejasného ani samotným účastníkům, nemůže pohnout z místa. Je to jeden z každodenně se opakujících jevů na nejen pražských silnicích. S největší pravděpodobnosti se s ním ale nedá nic dělat.
Druhý oddíl pojmů zachycuje informace o také nám všem dobře známé, také velmi nepříjemné a také často zmiňované... Teď se samozřejmě jedná o zácpu jako o zdravotní problém. Asi největším nebo spíš nejdůležitějším rozdílem mezi kolonou aut a tímto vysvětlením pojmu je to, že s tímto zdravotním problémem se něco dělat dá.
Zapojila jsem se do diskuse několika dalších průzkumníků internetu, toho nekonečného žebříku informací, a dostala jsem hned několik rad. Jeden účastník debaty nám poradil psychologa, podle něj se zřejmě jedná o duševní problém, který se ale projevuje na těle. Po dalším doporučení, ať si dáme sušené meruňky, následovala horká sprška názorů, že tento způsob léčby je naprosto chybný a že brzy po zahájení dávkování meruněk dojde ke zcela opačnému efektu a ten může způsobit podobné strasti, jaké doprovází právě zmiňovaná zácpa.
Ale asi nejvíce mě zaujal odkaz jednoho přihlížejícího naší bouřlivé diskuse. Jde o pokus s podtitulem "uměním proti zácpě". Šlo asi o tohle. Kolem dvaceti postarších občanek bylo vyzváno a následně pozváno k návštěvě, posezení a debatě o umění. O obrazech, o knihách a knížkách. Tato návštěva se opakovala každý týden. Bylo pozváno ještě dalších dvacet stařenek a ty se měly bavit o životě, dětech a stařeckých problémech. Po pozorování těchto dvou oddělených skupin vědci dospěli k názoru, že "umělecké" skupině se podstatně zlepšila funkce trávicí soustavy. A toto zlepšení trvalo i pár měsíců po ukončení návštěv o umění. Druhá skupina stařenek nedošla k žádnému zlepšení.
Problém dopravní i zdravotní části tohoto pojmu nezůstal tedy úplně vyřešen. Ale alespoň jednu věc se mi podařilo zjistit. Pokud máte nějaký problém nebo nějakou starost, použijte internet. O pomoc tedy nouze rozhodně nebude.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: m, 14.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Problematika zácpyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­