ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Přijímací zkoušky

V tomto období řeší snad každý student deváté třídy otázku, zda dělat přijímačky a dál studovat, nebo jestli se spokojí s méně oblíbenou prací popeláře či pouličního prodavače novin. Studenti, kteří nechtějí strávit život odvážením odpadků, jsou pak hnáni do učení a praktikování různých opakovacích cvičení.

Pokud mohu mluvit sám za sebe, k učení se uchyluji jen tehdy, když mi hrozí pětka z češtiny nebo když mi na krk funí mamka s vařečkou. Tento přístup ovšem není ideální, a pokud nevěříte na zásah vyšší moci, raději se ho vyvarujte.

Osobně obdivuji své spolužáky, kteří dokáží věnovat svou plnou pozornost kupříkladu češtině a nestává se jim, že napíší slovo mýval s měkkým i jako třeba já. Když pak přijde čas na test, ani v nejmenším je to nevyvede z míry a jsou pravým opakem nás lenochů, které překvapí i to, že kobyla je vyjmenované slovo. Pak ovšem přijdou neoblíbené proslovy od rodičů, že jsme úplně nepoužitelní ve všech směrech a že tento měsíc strávíme bez kapesného i počítače. Až po tomto rázném zákroku většině lenochů dojde, že už je to opravdu vážné.

V mém případě to mělo pozitivní účinek. Pln odhodlání dokázat ostatním, že nejsem jen hlupák bez kouska intelektu, vrhám se po hlavě do učení a ani prasklina na zdi, jež mě do té doby pokaždé fascinovala více než učení, mne nedokázala rozptýlit. Bohužel na přípravu na přijímací zkoušky jsem si nechal jen pár posledních týdnů, takže pokud je díky nějakému zázraku udělám, asi se dám na křesťanství.

U nás v rodině zatím nikdo přijímačky dělat nemusel, neboť byli všichni dostatečně inteligentní na to, aby je vzali na střední školy i bez nich. Takže pokud je já zvládnu nějakým způsobem složit, mohu se pyšnit tím, že jsem první z rodiny, kdo to dokázal.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MegaLightCZ, 19.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přijímací zkouškyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­