ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Pozor, nepřítel poslouchá!

Pomalu trvale řešeným problémem v českých médiích je kauza odposlechů. Pokud se už k tomu někdo obecně vyjadřoval, tak k mému uchu i oku se dostaly pouze záporné stanoviska. Odkazovali se na počty pořízených nahrávek, které jsou (průměrně na obyvatele) oproti "Západu" zcela alarmující . Ano, plně chápu, že se to nelíbí panu prezidentovi ani zahraničním agenturám. Porušuje se tím soukromí každého jedince a v neposlední řadě to dokazuje, že nám tajné složky nevěří.
Teď ale z druhého pytle: Nebýt pečlivých organizací jako BIS a dalších, které možná nemají ani jméno, by se nepřišlo na tuzemské korupční aféry jako např. "Kapřící" ve fotbale a "Mařena" v NBÚ. Je zajímavé, že se nikdo neohradil, že se odposlouchávají fotbaloví funkcionáři a rozhodčí, stejně tak nikomu nevadilo, že se pečlivě nahrávají telefony představitelů bezpečnostních agentur. Vzpomeňte si, jak se policii podařilo dopadnout vtipálky, kterým dělalo nezřízenou radost oznamovat falešné bombové útoky. Sice nikdo ani nešpitl, podle čeho je dopadli, ale podle mě se to bez šikovně zastrčeného nahrávacího zařízení neobešlo.
Pokud stále považujete odposlechy za hanebné, dovolte, abych se zmínil o snad nevětším projektu USA. Sice si teď nevybavuji přesné jméno, ale jmenoval se podle mě EAGLE (Orel). Jde o nejrafinovanější systém satelitů a pozemních přijímačů, které Američanům umožňuje odposlouchávat všechny hovory a archivovat všechny e-maily na světě. Centrem je jeden přísně utajený objekt, na kterém je posazeno několik obrovských bílých koulí napěchovaných nejmodernější technologií. Prvně se o něm zmínil jeden evropský poslanec ze Švýcarska na některém zasedání tohoto úřadu. Člověku to připomíná film NEPŘÍTEL STÁTU, tohle ale žert není. Tento projekt vznikl po studené válce ještě před rokem 2000, než se vůbec objevil George. W. Bush (junior) a než začal používat slovo terorismus v každé druhé větě. K čemu projekt slouží, nikdo neví; ale dokument, který se o něm zmiňoval, rekapituloval neuvěřitelné výhry amerických investorů a stejně tak neuvěřitelné prohry jejich neamerických konkurentů ve světě. Kdo ví? Třeba jsou Američani rození obchodníci. Každopádně po projevu onoho švýcarského poslance žádný ze států EU ani nikde jinde ve světě nepodal žádost o oficiální vysvětlení. USA je jednou holt největší hráč na šachovnici světa.
Smutné je, že na začátku 21. století se člověk úplně odposlechům neubrání. Ale jak moje máma říká: "Já vedu spořádaný život. Mě ať si klidně odposlouchávají. Já nemám co skrývat."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pozor, nepřítel poslouchá!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)