ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Plánování

Věčné dohadování se o tom, kdy se pojede k prarodičům, kdy bude oslava vašich narozenin, které budete mít až za půl roku, nebo jenom obyčejné "Co bude k jídlu?" To zná asi každý. Pořád se něco plánuje, i když všichni vědí, že to bude všechno úplně jinak...

Maminka plánovala sestře k desátým narozeninám upéct barevný dort, nakonec to dopadlo tak, že jsme hodinu před začátkem oslavy letěli pro obyčejný šlehačkový do nejbližšího obchodu. Doma hned létal sníh z obalu, jak jsme dort rychle vyndávali, aby stihl rozmrznout - div že jsme ho nedali rovnou do trouby!
Teta se na poslední chvíli omlouvá, že jí v práci narychlo hodili směnu, táta zase frčí do města pro babičku, jež přijela autobusem z vedlejší vesnice, a aby toho nebylo málo, sestra si roztrhne pár dní nové šaty, které od rodičů dostala jako předčasný dárek, aby se pořádně ukázala na své oslavě.

Nebo když jedete na dlouho očekávaný výlet se sousedovic dětmi a hned při první příležitosti spadne Honzík během hry "na babu" do rybníka - naštěstí má s sebou náhradní oblečení, takže se hned nemusí "všechno zabalit".

Občas to zmařené plánování ale oceníte. Dám příklad... Jedete autem na dlouhou cestu, ale vyjedete kvůli dětem o hodinu později, než jste plánovali. Pustíte si rádio, abyste se trochu odreagovali, protože jste sestře slíbili, že přijedete na oběd. Asi po patnácti minutách jízdy se z rádia ozve: "Na silnici 365 na druhém kilometru z Mělníku na Malý Újezd je dopravní nehoda - srážka osobního vozidla s kamionem..."
Dál ani neposloucháte, protože si uvědomíte, že to sražené auto jste mohli být vy!
Nakonec jste rádi, že vás děti zase jednou zdržovaly a vy jste se pak museli ještě pětkrát vracet, protože jste pokaždé něco zapomněli.

Není to krásný příklad toho, jak vám na první pohled zmařené plány jednou zachrání třeba i život?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PlánováníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)