ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

O tom se nediskutuje...

"O tom se nediskutuje!" byla nejčastější věta, kterou jsem ve svém dospívání slýchávala. Opravdu mě dokázala rozčílit doběla, až jsem skřípala zuby. Jenže odporovat jsem nemohla.

Ať už ji říkala má maminka, když tvrdila, že si nemohu dát před večeří jahodovou zmrzlinu, paní vychovatelka v mateřské školce, když mě nutila jíst mé nenáviděné karbanátky, které mi tenkrát tolik připomínaly psí bobky, nebo lektorka v gymnastice, když jsem nemohla mít pod dresem kalhotky, takže jsem byla nucena skákat s odhaleným zadečkem a vším, co k tomu náleželo, či paní profesorka na gymnáziu, když mě nutila, abych za každou absenci nosila razítka od lékaře... Tiše jsem trpěla. Vždy jsem svěsila hlavu, kývala a plnila všechny nesmyslné rozkazy, které mi autority přikázaly. Ačkoliv jsem v hlavě měla spoustu otázek a argumentů, přesto jsem nesměla diskutovat a pouze poslouchat.

Tajně jsem snila, že někdy pochopím smysl všech těchto příkazů. Marně.
Ale zato jsem pochopila, jakou mají sílu. A abych byla upřímná, zcela jsem jim také propadla.

Dnes, když mám děti a celou skupinu mladých lidí v zaměstnání pod sebou, přímo si to vychutnávám.
Stojím nad mými dětmi a říkám: "Dojez tu brokolici!" Své podřízené úkoluji, aby mi donesli horkou kávu se smetanou, i kdyby pro ni měli běžet v té největší plískanici. A u toho si šibalsky mnu ruce a říkám si: 'Však oni také jednou pochopí, v čem spočívá síla moci této kouzelné věty.' Nebo si snad myslíte, že nepochopí?
O tom se přeci nediskutuje!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Yanny, 18.04.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
O tom se nediskutuje...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­