ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.28
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

O ranním vstávání

Ranní vstávání je zde od počátku světa. Už jako neandrtálci jsme se každé ráno probouzeli, abychom ulovili tu největší, nejtlustší a pokud možno nejdéle spící zvěř. Kopali jsme hluboké jámy, abychom do nich mohli ulovit nemotorné mamuty. S ranním rozbřeskem jsme opustili jeskyně, vzali klacky a kameny a šli vyhloubit jámu, nalámat větve stromů, abychom měli jámu čím zakrýt, pak dlouho hladově čekat na příchozí obludu a nakonec, když už se zvířátko do pasti chytilo, vzít co největší balvany a nebohého mamuta umlátitit k smrti. Potom zvíře nejlépe ještě v díře naporcovat a ty obrovské kýty odnést zpět do jeskyně. A protože jsme velká kolektivní jeskyně, kořist byla rozdělena a na vás při troše štěstí zbyl malý syrový řízeček, po kterém vám bylo zle a šli jste utahaní spát na nejbližší haldu kamenů. A když vás v noci nezabil medvěd, ráno jste opět vstali a šli lovit... Postupem času se situace zjednodušila. Domestikací dobytka odpadla povinnost nastavovat svůj vlastní krk v boji s potenciálním obědem. Ale i tak jsme museli vstát včas, podojit krávu, nakrmit králíky a vyhnat slepice. Je rok 2006. Když se podíváme do dnešní doby, nedávným vznikem supermarketů se tyto starosti naprosto vypustili a přiznejme si to, chovat v dnešní době hospodářská zvířata je spíš masochismus. Dnes je jedinou naší povinností ráno vstát, jít si vybrat do Tesca nejlibovější kus dobře spracovaného telecího, prodrat se davem k pokladně, doma upéct ten flák masa, sníst a schváceni upadnout do měkké postele. A ráno zase vstát... Proč je tedy vstávání již několik tisíc let stejně obtížné, když ten zbytek je stále jednodušší?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Rionka, 26.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
O ranním vstáváníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­