ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.50
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Nezaměstnanost

A on se mě tak ledabyle a s ironickým nádechem zeptá: "A to jste nikdy neletěla?"
Něco vám povím, milý pane - ne, neletěla! Nenarodila jsem se v dobře zajištěné rodině v Praze, neměla jsem peníze vždy, když jsem natáhla ruku a vše jsem si musela vybojovat stejně tak jako většina mých vrstevníků narozených na vesnici.
Paradoxem je, že to vlastně ani špatně nemyslel, prostě je to neználek, který si nikdy neprošel tím, čím si prochází většina z nás - bahnem! Vlastně mám takových neználků asi už po krk! Možná jim závidím? Ne možná, závidím jim! Takoví lidé asi těžko chodili od patnácti na brigády, nesekali trávníky, nedřeli se v cukrárně, v hospodě a vlastně ani neví, co je strpět alkoholický dech opilých a oplzlých zákazníků. A to všechno za minimum výplaty - 60 Kč. Zeptejte se v Praze, který člověk by dělal za takové peníze? Všichni by se tam na vás usmáli a otočili se na patě!
Pořád si říkám, že přece není možné, abychom žili ve stejném světě. Ve světě, kde se lidé dřou do noci za minimální mzdu, mladí nenacházejí uplatnění se svým vzděláním a staří se upracují téměř do své smrti - ať žije důchodová reforma! A tak celkově je všechno zatraceně těžké! Mladí studují, píší seminárky, zdolávají nelehké zkoušky a při tom si snaží najít čas na brigádu, aby aspoň malinko mohli žít důstojný vysokoškolský život, a to pro co? Pro nic, jelikož titul dneska vlastně ani nic neznamená.
Titulky článků na iDnes.cz hlásí jasně: V Česku se rodí armáda nezaměstnané mládeže, počet nezaměstnaných ve světě letos přesáhne 200 miliónů. To se pak i já zastavím nad nadpisem článku - Žena v Brně si lehla na koleje a nechala se přejet vlakem - a ptám se sama sebe: A neměli bychom to udělat snad všichni...?
A tak, milý pane, až se mě zase jednou zeptáte, zda jsem někdy letěla, odpovím vám jasně: Ne, neletěla, každý asi to štěstí nemá!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anet, 07.03.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
NezaměstnanostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­