ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Neúspěch: nevyužít příležitost

Skromnost svědčí velkým lidem. Je těžké být nikým a přitom zůstat skromným. Toť slova zesnulého francouzského spisovatele a pacifisty Julese Renarda. Druhá část citátu by se bez diskuze dala přisoudit mnohým. Jen naše malá země se může chlubit celou plejádou osob, jež je veřejnosti známa svými skandály více než činy či prací, které bychom od onoho umělce či politika očekávali. Paradoxně ti, kteří oplývají víc než jen pramálem talentu, schopnosti a píle, zůstávají oproti pseudoosobnosti nesrovnatelně skromnější a příjemnější. Za členku party současných skandálníků můžeme zajisté považovat plavovlasou (zdali na ni pasují anekdoty o blondýnách, posuďte sami) bývalou středoškolskou profesorku z Moravy. Ačkoliv se můžeme přít o to, jaký podíl na úspěchu měla ona sama, na "výsluní" se dostala především díky svému partnerovi.
Značnou část svého života stála jak věrný psík po boku manžela. Celá se třásla představou, že bude coby druhá dáma (kdoví, možná jednoho dne první) veledůležitě navštěvovat mezinárodní večírky plné známých tváří a využívat spousty privilegií, které plynou z peněz poplatníků. Nechybělo mnoho a sny byly vyplněny se vším všudy. Co čert nechtěl, cestu naší cílevědomé plavovlásce zkřížila jiná dáma, sice s mírnou vadou řeči, zato podstatně mladší. Stává se. Jenže to by nebyla echt Moravanda, kdyby nevyužila výhod, které ji (ne)připadají. Řeč je bezpochyby o osobní ochrance, tedy vlastně o osobním bezpečnostním doprovodu. Není radno si tyto dva pojmy plést, jak poznamenává šéf Ochranné služby. Ovšem v čem tkví rozdíl, mimo to že bezpečnostní doprovod na rozdíl od ochranky není co se týče naší dámy nezákonný, se nikdo pravděpodobně nedozví. Ptáte se, na co bezpečnostní doprovod, který stojí Úřad vlády nekřesťanské (naše) peníze, pakliže tato žena je navzdory svému neukončenému manželství soukromou osobou jako my ostatní? Ptáte se oprávněně. Odpověď Vám nicméňe zůstane s největší pravděpodobností utajena. Pokud dokážete obalamutit policejní gorilu, pak se možná dotyčné budete smět zeptat sami. Ale pamatujte: ignorance a arogance jsou nerozlučné sestry. Možná si Vás tedy ani nevšimne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: g-unit, 26.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Neúspěch: nevyužít příležitostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­