ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Nemoci, lékaři, peníze a my


OSNOVA:

I.Zase zdravotnictví?
II.1. Z historie
2. Pěkně děkuju!
III.Nejlepší lékař


Fejeton o nemocích, lékařích, penězích a nás? Trochu moc podnětů na slohový útvar, který nepatří k nejdelším. Předpokládám však, že se za důmyslným názvem skrývá především problematika poplatků a úplatků ve zdravotnictví. A hned mě napadá: "To snad ne!" Kvůli tomuto tématu již bylo bušeno do mnoha klávesnic a nevidím důvod, proč bych měla trápit i tu svoji. Ne, už si vzpomínám. Je to úkol na češtinu. Tak jo. Směle do toho a (skoro) půl je hotovo.

Léčili někdy doktoři zadarmo? Ne, to není řečnická otázka, protože odpověď by se mi docela hodila. Z věrohodných uměleckých zdrojů, jakými pohádky bezesporu jsou, však vím, že babky kořenářky si z poskytování svých služeb vytvořily slušný business. Lektvary lásky a smrtící odvary se vždy hodily. Při této příležitosti si nemohu nevzpomenout na Severuse Snapea, učitele lektvarů, který prohlásil: "Několik vyvolených, kteří mají předpoklady, ty mohu naučit, jak očarovat mysl a opojit smysly. Naučit, jak stáčet slávu, připravit věhlas, a dokonce jak uložit a zachovat smrt." Konfrontace s ním však často stála více než třicet korun. Ehm, popojedem...

Zvláštní skupinou jsou zřejmě šamani. Alespoň podle skupiny Kabát jen v klidu sedí a žvýkají koku. Vůči úplatkům jsou tedy s největší pravděpodobností imunní. Stejně se chová i doktor Karel Sova mladší v Nemocnici na kraji města, když mu zelinářka Dobiášová rádoby nenápadně strká obálku neznámého obsahu. Tento seriál je totiž skvostem i díky zdravotnickým úkazům, které dnes můžeme považovat za historické. Kde jinde ještě můžete spatřit stařenku, jež se dojatě rozloučí s laskavou tváří primáře Sovy se slovy: "Pěkně děkuju, pane doktore!" a spokojeně odkráčí?

Ano, lidí přibývá, peněz ubývá a toto téma je již vyčerpané neustálým překrucováním. Raději bych trápení ukončila, z lékařů mě totiž zajímá jen hudební interpret Dr. Alban.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 28.05.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nemoci, lékaři, peníze a myMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­