ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.93
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

Na "ex"

V jednom nejmenovaném slovníku cizích slov, který mimochodem vydalo nakladatelství SPN Praha v roce 1966, nalezneme na straně devadesáté sedmé pod heslem exkurze tuto stručnou definici: "Hromadná vycházka;... prohlídka podniku (obvykle z důvodů vzdělávacích, studijních, apod.).
V souvislosti s naší excelentní třídou však, prosím, vyškrtněte existenci té tajemné zkratky "apod.", neboť my vždycky všechno děláme výhradně z důvodů vzdělávacích. A tak se ráno onoho osudného dne všichni cítíme jako v extázi. Exaltovaně (rozumějte s nesmírným nadšením) očekáváme předem zajištěný expres, který nás exportuje na slíbené místo.
Konečně se motor autobusu zastaví a z extrémně přeplněného vozu se začne chrlit dav vzděláníchtivých studentů. Pokud máte tak neskonalé štěstí jako my, ujme se vás průvodkyně, která je skutečným expertem ve svém oboru. Na veškeré vaše dotazy reaguje přímo "exaktní" mlčenlivostí. Čirou náhodou se nacházíme ve vzácně dobrém rozpoložení a uvnitř objektu se výjimečně neprojevíme jako exoti a ani při nebezpečných experimentech v naší blízkosti neexploduje žádný exponát.
Extra zvídaví žáci mají dokonce možnost prostudovat zdejší hospůdku. Čas je však neúprosný, a tak jsme nuceni veškeré potraviny (a hlavně nápoje!) zkonzumovat tak říkajíc "na ex". Odjezd autobusu je natolik nezadržitelný, že ani nestíháme zkontrolovat datum expirace některých výrobků - snad naštěstí.
I v tomto blíže nespecifikovaném stavu se bez větších problémů celá naše expedice nasouká zpět do autobusu. Čím více se blížíme zpět ke škole, tím více studentů se vytrácí. A věřte - nevěřte, všichni doma pilně rozjímáme nad nově nabytými poznatky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: makromolekula s.r.o., 29.04.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Na "ex"Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­