ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 155x Prosím, ohodnoť práci

Modlitba žáka

Spadni. Tak už spadni. Přísahám na to, co je mi nejmilejší (přestávky), že tě zničím. Kolikrát jsem tě až do základů proklela a kolikrát byla má prosba vyslyšena? Každý večer si se sepjatýma rukama klekám před školní fotografii, kde je vidět alespoň část tvé ohavné fasády a modlím se.
Vybuchni, potop se, znič se, prostě tu nebuď! Nenapadlo tě někdy, že jsi zbytečná? Kdo tě má rád? Snad jen učitelé a ředitelé... Mimochodem za ty se také modlím každý večer, aby je z čista jasna postihla dlouhodobá lenost.
Zkus třeba metodu zchátrání. Stáří na to máš. Nejdřív sloupni svou kůži, to již pár let úspěšně uskutečňuješ, poté dej výpověď střeše. S čistým svědomím pak propusť veškeré denní světlo, déšť, vítr, sníh či kroupy dovnitř, do sebe. Pak už se nebraň, půjde to samo.
Toť vše.
Ámen

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Modlitba žákaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)