ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Moderní člověk - otrok televize

Televize. Tenhle přímo ďábelský vynález má doma snad každý z nás. A každý z nás jej rovněž sleduje. Koneckonců, proto ho taky má, že? A určitě znáte též situace, kdy není co dělat. Tedy spíše - kdy nebylo co dělat. S televizí je totiž vždycky co dělat. Tenhle posel zábavy nikdy nezklame. Vždyť nám nabízí pestrý program klidně i na několik dní dopředu.
U televize nejsme na nic vázáni. Už dávno nemusíme sledovat jen jednu stanici. Klidně si můžeme vybrat z celé škály programů. A na každém programu jiný žánr. Na Prima Love romantické filmy, na Prima Family zase samé vraždy a podobné to je i s dalšími stanicemi. Ale absolutním favoritem všech milovníků zvířátek, vaření a úmrtí na silnicích se stala zpravodajská relace na TV Nova. Pokaždé, když večer usedám k televizi, abych se dozvěděl něco nového ze světa, podvědomě se těším, až nám Láďa Jablko zase něco chutného uvaří a já díky němu ušetřím pár kaček za jídlo. A ještě víc se těším, až zase uslyším o tom, jak se narodilo nové slůně, které váží "jen" stejně jako já.
Až ráno, kdy ze mě vyprchá droga jménem televize, si uvědomím, že se vlastně - spolu se všemi lidmi - stávám otrokem televize. Dříve byly televize tlusté, ale lidé hubení. Proč je tomu dnes naopak? Sice je televize zábavná, ale k ničemu dobrému ani užitečnému její sledování nevede. Místo toho, aby lidé trávili čas venku, vysedávají u televize.
Dospělí mají vlastní hlavu, jenže co děti? Ty radši sedí u počítače a hrají fotbalové hry místo toho, aby běhaly venku a hrály fotbal naživo, jako tomu bylo dřív.
To, že by média nefungovala bez diváků, vím už dávno, ale to, že by "diváci" nefungovali bez médií, je pro mne docela novinka. Pomalu, ale zato jistě se z nás stávají otroci. Otroci televize.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 05.04.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moderní člověk - otrok televizeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­