ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Mladí a neklidní?

Občas mám pocit, že studenti mojí generace nejsou viděni v tom nejlepším světle. Slýchávám, že jsme samá "diskoška", "pařba", "hustá kalba", jak prý říkáváme, ale je tomu skutečně tak? Skutečně je toto hlavním zájmem dnešních studentů a vrchol jejich zábavy?

Je to možná tím, v jakém okruhu lidí se vyskytuji, ale mám ten dojem, že většina studentů nepatří mezi nejzámožnější občany. Jsou peněžně závislí na svých rodičích, kteří "husté kalby" povětšinou nepovažují za nejlepší investici. Co se brigád týče, dnes není lehké nějakou sehnat, a když se to podaří, opravdu to chvíli trvá, než si na nějakou tu "kalbičku" vyděláte. Kupříkladu já si v záchvatu zoufalosti podala přihlášku na hostesku. Nyní toho lituji a doufám, že bude zapomenuta.

Další věc, která zamezuje studentům ve věčném "smažení", je čas. Dnešní doba je, jak známo, všeobecně dosti uspěchaná, a to obzvláště u lidí, kteří se každý den učí novým věcem a několikrát týdně z nich píši prověrky.

Samozřejmě se tu a tam najde nějaká skulinka, kdy student na chvíli poleví v pečlivé přípravě, ale skutečně ji využívá k "paření"? Starší lidé přece nesmí zapomínat, že byli v tom samém věku. Je jasné, že jsme se někam posunuli a vrchol naší zábavy nebude vyšívání a vyřezávání flétniček, ale musí to být hned "sex, drugs and rock 'n' roll?" Máme přeci taky své zájmy úplně mimo tyto vylomeniny.

Abych to shrnula, netvrdím, že si studenti nikdy nevyhodí z kopýtka a trochu nepovolí uzdu svým nestydatým tužbám. Ovšem tolik bych to nehrotila a netvrdila, že je téměř nic jiného nezajímá. Nebo máte stále ten pocit, že je to pohon našeho pubertálního bytí?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Francisca, 28.10.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mladí a neklidní?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­