ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Mladí a neklidní?

Občas mám pocit, že studenti mojí generace nejsou viděni v tom nejlepším světle. Slýchávám, že jsme samá "diskoška", "pařba", "hustá kalba", jak prý říkáváme, ale je tomu skutečně tak? Skutečně je toto hlavním zájmem dnešních studentů a vrchol jejich zábavy?

Je to možná tím, v jakém okruhu lidí se vyskytuji, ale mám ten dojem, že většina studentů nepatří mezi nejzámožnější občany. Jsou peněžně závislí na svých rodičích, kteří "husté kalby" povětšinou nepovažují za nejlepší investici. Co se brigád týče, dnes není lehké nějakou sehnat, a když se to podaří, opravdu to chvíli trvá, než si na nějakou tu "kalbičku" vyděláte. Kupříkladu já si v záchvatu zoufalosti podala přihlášku na hostesku. Nyní toho lituji a doufám, že bude zapomenuta.

Další věc, která zamezuje studentům ve věčném "smažení", je čas. Dnešní doba je, jak známo, všeobecně dosti uspěchaná, a to obzvláště u lidí, kteří se každý den učí novým věcem a několikrát týdně z nich píši prověrky.

Samozřejmě se tu a tam najde nějaká skulinka, kdy student na chvíli poleví v pečlivé přípravě, ale skutečně ji využívá k "paření"? Starší lidé přece nesmí zapomínat, že byli v tom samém věku. Je jasné, že jsme se někam posunuli a vrchol naší zábavy nebude vyšívání a vyřezávání flétniček, ale musí to být hned "sex, drugs and rock 'n' roll?" Máme přeci taky své zájmy úplně mimo tyto vylomeniny.

Abych to shrnula, netvrdím, že si studenti nikdy nevyhodí z kopýtka a trochu nepovolí uzdu svým nestydatým tužbám. Ovšem tolik bych to nehrotila a netvrdila, že je téměř nic jiného nezajímá. Nebo máte stále ten pocit, že je to pohon našeho pubertálního bytí?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mladí a neklidní?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)