ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

MHD, nebo snad MED?

Co zahrnuje pojem MHD - městská hromadná doprava? Naprosto přesný jízdní řád, spoustu autobusů s volnými sedačkami a příjemnými řidiči? Naopak, někoho může nepřesnost odjezdů, protivných řidičů a věčně plných autobusů či tramvají vyděsit.

Měli by se možná používat autobusy pro mladé a staré. Jakému normálnímu člověku se může líbit, když si starší, dost otrhaný děda, jenž vypadá, že nikdy nepotkal vanu, poručí o uvolnění těžce vybojovaného sedadla?
Starší lidé si stěžují na nevychovanost mladých lidí. Jenže když končí vyučování většiny škol, je jasné, že když děti odchází ze školy, nebudou jen mlčky sedět či stát a poslouchat chraplavý zvuk rozvrzaného dopravního prostředku.
Dalším problémem jsou nepříjemní řidiči, kteří nadávají na ostatní řidiče i červenou na semaforu. Nedej bože, aby se cestující na něco zeptal nebo udělal něco proti představě dopravce. Zrudnou jako rajče a křičí přes celý autobus.

To je naše městská hromadná doprava? Není to spíš MED - městská extrémní doprava? Asi budu radši chodit pěšky...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
MHD, nebo snad MED?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)