ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Mělo by se

Co by se vlastně mělo? Dojídat, šetřit, slepě ctít rodiče, učit se a před spaním si sundávat podprsenku. To bych podle mé babičky měla já. Podle mé maminky bych se měla učit a chodit brzy domů. Podle mého otce bych měla poslouchat maminku.

Odmala slýchá každý z nás spoustu rad a poučení, ke kterým ale samotní "rádci" dospěli až po čase. Snad ani není možné dodržovat vše, co by se mělo. A už vůbec ne od chvíle, kdy vás někdo "poučí". Kolikrát by se ani nemělo, je to vědecky dokázané...

Měli bychom sníst všechno, co nám naložili k obědu. Ale cpát do sebe i to poslední sousto, ačkoli už první půlku talíře jste odkryli s námahou, není zrovna nejzdravější stravování. Do budoucna to může znamenat jaksi obézní postavu a nebo naopak nechutenství k jídlu, které často končí poruchou příjmu potravy. Takže pozor, nejezte víc než chcete, protože v pozdější době už tu možnost mít nemusíte.
Dnes se média mohou pouze dohadovat, jak to vlastně všechno s tou Kelly Osbourne začalo...

Mělo by se naslouchat starším, ale ti nejsou schopni jít s dobou, a tak jakkoli mohou být moudří, nakonec jsou jejich názory vždy pouhým odrazem doby, která již pominula... Připadá vám normální přetáčet milostnou scénu jen proto, že herci se ve filmu znají jen pár dní, celá akce je vlastně vášnivá a ženě je vidět víc než rameno? Vaši drahou pratetu by to jistě pohoršilo, měli byste radši přepnout na jiný kanál...

Měli bychom se řídit svými city, ale to by ne vždy bylo dobré pro situaci... Měli bychom zapojovat i rozum. Nepřipadá mi příliš chytré zlomit ruku třídnímu učiteli za zaskřípání křídy na povrchu tabule, protože váš cit vám tak napověděl.

A tak se ptám sama sebe, jaký význam celé "Mělo by se" má. Co by se mělo? Přemýšlet nad nejistým "by" v tomto spojení? Obtahovat léta staré šablony? Pokusit se o rekonstrukci a doufat v úspěch a přijetí nového, co bychom měli? Stejně se s tím vším budeme setkávat dnes a denně a postupem času naši následníci objeví chyby, kterých jsme si nevšimli. Naše názory budou zastaralé. Rady a poučky ztratí význam, protože budou nahrazeny.

Já nevím... Měla bych jít spát, ráno by mi nemuselo chutnat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mišel, 14.06.2007

­­­­

Slohová práce Mělo by se ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mělo by seMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­