ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Maturitní šílenství

Maturita - tohle obávané a nebezpečné slovo se stalo štítem, mečem i zbrojí všech profesorů, strašíce studenty napříč celým státem. Bombardují nás tímto slovem po celé čtyři roky, v tom lepším případě. Slovu samotnému ve finále předchází tlaková vlna srovnatelná s výbuchem třístupňové termonukleární car-bomby. Jak se ale říká: "To nejlepší na konec."

Dostali jste v předstihu okruhy ke zpracování. "Cvik dělá mistra!" To by si asi řekli studenti po teoretické stránce. Většina z nich se ale spíše uchýlí k moudru: "Zítra je taky den!"
Kolize začíná, když slyší rozhovor ostatních studentů, kolik toho již mají a kolik jim toho zbývá.
"Co nezaseješ, nesklidíš..." Začínají proto pracovat.

Ze slova na "M" se mezitím stalo trestané slovo, podobně jako z anglického hanlivého slova černoch. Co s tím? Maturita klepe na dveře a žádná píseň není tak dlouhá, aby jí nebyl konec.
Pár se obrací, jako Ferda Šiška, s otázkou na přítele. Kamarád s radostí pomůže a vrací studentům promrhaný měsíc na začátku roku.

My o vlku a vlk za dveřmi. Stačí už jenom popadnout sáčko a vrhnout se do boje. Jak řekl Caesar: "Kostky jsou vrženy." Stále ale studenti mají pár kostlivců ve skříni. Pomůže jim obrácené přísloví: "Kdo dřív mele, ten dřív přijde." Cestou se snaží snížit počet kostlivců. Úspěch! Zbyl už jen jeden, v lepším případě.

Vyvolají se postupně jména a maturanti pociťují první stupeň car-bomby. Postupně vstupují do místnosti se čtyřmi jezdci apokalypsy. A naposledy se pomodlí k čertu...

Jak říká legendární poupravené české přísloví: "Toho bohdá nebude, aby maturant z boje utíkal." Většina uspěje a ten zbytek poletí rovnou na schody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JOHONOHANO, 09.11.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Maturitní šílenstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­