ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Maturitní šílenství

Maturita - tohle obávané a nebezpečné slovo se stalo štítem, mečem i zbrojí všech profesorů, strašíce studenty napříč celým státem. Bombardují nás tímto slovem po celé čtyři roky, v tom lepším případě. Slovu samotnému ve finále předchází tlaková vlna srovnatelná s výbuchem třístupňové termonukleární car-bomby. Jak se ale říká: "To nejlepší na konec."

Dostali jste v předstihu okruhy ke zpracování. "Cvik dělá mistra!" To by si asi řekli studenti po teoretické stránce. Většina z nich se ale spíše uchýlí k moudru: "Zítra je taky den!"
Kolize začíná, když slyší rozhovor ostatních studentů, kolik toho již mají a kolik jim toho zbývá.
"Co nezaseješ, nesklidíš..." Začínají proto pracovat.

Ze slova na "M" se mezitím stalo trestané slovo, podobně jako z anglického hanlivého slova černoch. Co s tím? Maturita klepe na dveře a žádná píseň není tak dlouhá, aby jí nebyl konec.
Pár se obrací, jako Ferda Šiška, s otázkou na přítele. Kamarád s radostí pomůže a vrací studentům promrhaný měsíc na začátku roku.

My o vlku a vlk za dveřmi. Stačí už jenom popadnout sáčko a vrhnout se do boje. Jak řekl Caesar: "Kostky jsou vrženy." Stále ale studenti mají pár kostlivců ve skříni. Pomůže jim obrácené přísloví: "Kdo dřív mele, ten dřív přijde." Cestou se snaží snížit počet kostlivců. Úspěch! Zbyl už jen jeden, v lepším případě.

Vyvolají se postupně jména a maturanti pociťují první stupeň car-bomby. Postupně vstupují do místnosti se čtyřmi jezdci apokalypsy. A naposledy se pomodlí k čertu...

Jak říká legendární poupravené české přísloví: "Toho bohdá nebude, aby maturant z boje utíkal." Většina uspěje a ten zbytek poletí rovnou na schody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Maturitní šílenstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)