ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 110x Prosím, ohodnoť práci

Lék na špatnou náladu

Lék. Obyčejná tři písmena a přece na každého z nás působí zcela odlišně. Někteří léky nesnáší a užívají je s naprostým odporem, jiní bez léků neudělají ani krok. Jenom je někde píchne a už jsou, jak se lidově říká, na hromadě. To jsou samozřejmě výjimečné případy, ovšem přiznejme si, že i ty bohužel existují. Léky mají taky různou podobu či tvar. Můžou být kulaté, oválné, sypké, tekuté... A právě tyto všechny sirupy, léky a bůhvíco ještě nám pomáhají zahánět nejrůznější bacily. Stačí si zajít do lékárny a zanedlouho jsme zase fit. Já proti lékům vlastně nic nemám, co víc, dokonce si uvědomuji, že je to pro mnohé z nás až životně důležitá věc a jsem si vědoma, kolik úsilí, trpělivosti a pevné vůle stál takový objev například penicilinu. Ovšem objevil Fleming taky lék na špatnou náladu?! No ne! A přece se jím můžeme pyšnit! Některé z nás dokonce stojí tolik úsilí ho použít. A že pořád nemůžete přijít na to, co je to vlastně za zázrak? Obyčejný úsměv, smích, legrace. Spousta z nás nechápe - a já do té skupiny patřím taky - co může být na jednom úsměvu tak účinného. Z vlastní zkušenosti ale vím, že je strašně složité se usmívat na ostatní, když je nám samotným "ouzko". Je to těžké, ovšem NE NEMOŽNÉ. A tak, když nás ta špatná nálada zase někdy opět navštíví, nesnažme se ji zahnat nesmyslným seděním doma, to stejně nepomůže. Raději se pojďme se svými přáteli bavit ven. On je totiž smích často mnohem lepší a účinnější než všechny léky světa!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: verrusska, 17.10.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lék na špatnou náladuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­