ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Lék na špatnou náladu (2)

Nechuť k mluvení, zakaboněný výraz, vrásky na čele a úsečné odpovědi? Je to jasné, špatná nálada jako vyšitá. A přesně takhle začal můj den...

Vstávání bylo překážkou číslo jedna. Ne kvůli únavě, ale kvůli chtíči vyhnout se ten den všem a všemu, co mě čekalo. Nejradši bych se zavrtala do nejhlubších záhybů mojí peřiny a tam tyhle bouřkové mraky nechala přejít v klidu a bez následků.

Ale bylo to tu. Poté, co jsem se zvládla převléci a svůj odraz v zrcadle přešla s pouhým zabručením, jsem byla připravená vyjít mezi lidi. Nešlo ani tak o to, jak vypadám, ale spíše o to, kolika lidem dnes také zkazím náladu, a přinejmenším je přiměji proklínat den mého narození. Ano, až tak nepříjemná umím být.

Po pár větách, které jsem si s mojí mátinkou vyměnila, sama vycítila, jak špatně jsem naladěná a stáhla se do ústraní stejně jako náš kocour, jenž to pozná vždy jako první a zdrhá se staženým ocasem.

Když jsem cestou do školy spálila pohledem pár stromů a hydrant vyhodila do povětří, trochu se mi ulevilo. Je tak skvělé, že si svou zlost můžu vylít prakticky na čemkoliv, napáchám tak méně škod u lidí, co mám ráda.

Když už byl den skoro u konce, sčítala jsem škody. Jedna brečící holčička, tři naštvaní učitelé, dva spolužáci, co se mnou nemluví a jedna ne už tak špatná nálada. Ať už to ale vezmu z jakékoliv strany, došla jsem k závěru, že nejlepším lékem na špatnou náladu je co nejvíce se v ní vyžívat. Ať k tomu kyselému výrazu přibudou alespoň zlomyslné jiskřičky v očích, když ne úsměv od ucha k uchu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michelle, 09.04.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lék na špatnou náladu (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­