ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Lék na špatnou náladu (2)

Nechuť k mluvení, zakaboněný výraz, vrásky na čele a úsečné odpovědi? Je to jasné, špatná nálada jako vyšitá. A přesně takhle začal můj den...

Vstávání bylo překážkou číslo jedna. Ne kvůli únavě, ale kvůli chtíči vyhnout se ten den všem a všemu, co mě čekalo. Nejradši bych se zavrtala do nejhlubších záhybů mojí peřiny a tam tyhle bouřkové mraky nechala přejít v klidu a bez následků.

Ale bylo to tu. Poté, co jsem se zvládla převléci a svůj odraz v zrcadle přešla s pouhým zabručením, jsem byla připravená vyjít mezi lidi. Nešlo ani tak o to, jak vypadám, ale spíše o to, kolika lidem dnes také zkazím náladu, a přinejmenším je přiměji proklínat den mého narození. Ano, až tak nepříjemná umím být.

Po pár větách, které jsem si s mojí mátinkou vyměnila, sama vycítila, jak špatně jsem naladěná a stáhla se do ústraní stejně jako náš kocour, jenž to pozná vždy jako první a zdrhá se staženým ocasem.

Když jsem cestou do školy spálila pohledem pár stromů a hydrant vyhodila do povětří, trochu se mi ulevilo. Je tak skvělé, že si svou zlost můžu vylít prakticky na čemkoliv, napáchám tak méně škod u lidí, co mám ráda.

Když už byl den skoro u konce, sčítala jsem škody. Jedna brečící holčička, tři naštvaní učitelé, dva spolužáci, co se mnou nemluví a jedna ne už tak špatná nálada. Ať už to ale vezmu z jakékoliv strany, došla jsem k závěru, že nejlepším lékem na špatnou náladu je co nejvíce se v ní vyžívat. Ať k tomu kyselému výrazu přibudou alespoň zlomyslné jiskřičky v očích, když ne úsměv od ucha k uchu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lék na špatnou náladu (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)