ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Krásný den

Většina lidí si pěkný den zkazí hned z počátku, kdy jim začne vyřvávat nesnesitelný rachot budíku ohlašující konec spánku a začátek dne plného nervů. Já jsem na tento problém nalezl elegantní řešení. Kolem šesté hodiny ranní mi hymna SSSR ohlásí, že mám ještě půl hodiny spánku a nemusím se s ničím stresovat. Každých pár minut se mi ozve, že už se tato doba sice krátí, ale pořád můžu ještě spát. Za onu zmiňovanou půlhodinu se mi ovšem ozve trochu agresivnější melodie mého Samsungu a snaží se mě vyvézt z míry tím, že mi provokativně tluče do hlavy dobu vstávání. Tento problém sem vyřešil taky velice tvůrčím způsobem. Prostě ho vypnu a řeknu si, že když si přispím ještě patnáct minut, tak se svět neboří. Když už je tři čtvrtě na sedm, opravdu již není času nazbyt a s mírným sebezapřením vstávám.

Rychle naházím všechny nezbytnosti do batohu, doufám, že mezi nimi bude i tahle práce, obleču se a pokud je prvního nebo patnáctého, umyji si i zuby. Pakliže se trochu poštěstí a zbude ještě trochu času, dostane nažrat i náš pejsek.

Autobus už vidím od branky, tedy v tom lepším případě ho nevidím a čeká mě sprint jen na sto metrů. V případě že ho spatřím ihned po vyběhnutí z domu, sprint se prodlužuje asi o čtyři sta metrů a někdy dokonce přichází na řadu i skok vysoký, protože ne vždy je čas onu branku odemykat.

V autobuse mě častokrát chytá infarkt, ale to se během cesty do školy spraví. Ve škole si napíšeme nějaké dobrodružné písemky, ze kterých jsou všichni na nervy, protože mají strach, že se zapomněli něco naučit, a tak tu písemku zkazí. Já jsem ale v klidu, já jsem si svými znalostmi jistý.

Cesta domů probíhá podobně a natrefím-li na jeden ze čtyř přímých spojení, nemusím se obávat následné procházky k dalekému domovu. Doma se v televizi mrknu na Hvězdnou bránu a někdy si u ní i zdřímnu. Pak se pár hodin zabývám něčím smysluplným a možná se i něco zajímavého naučím. Blíží se večer a já se chystám spát s vědomím, že další den bude přinejmenším stejně krásný jako ten právě uplynulý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krásný denMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)