ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Kosovo zpět

Dnes jsem se rozhodl, že neuznám Kosovo.
Nejsem populista. Nemám nic osobního proti Kosovanům. Sice si nedokážu přesně vybavit, jak takový běžný Kosovan vypadá, oproti migrantům z Afriky ale mám jisté indicie. Bude to běloch, hnědé nebo modré oči, střední postavy a standardní chůze.
Vím, že Kosované mají problémy se Srby. Nějak jim to neklape. Žili ve společném státu, ale kamarády se nestali. Zlatí Slováci. Vytvořili si svůj stát a nás nechali na pokoji. Nebo my je. Naopak Srbové a Kosované se špičkují neustále.

Proč nechci Kosovo? V Evropě je dost zemí. Nikdy bych neřekl, že jich bude tak dlouho po druhé světové válce přibývat. Státy si nějak oblíbily tvrzení, že co je malé, je hezké. Tak máme malinkou Andorru, maličké Monako a malé Kosovo. Tedy Kosovo je malé, ale pro Srby vůbec neexistuje! Jako třeba korupce na státním zastupitelství...
Nechci Kosovo, protože ztrácím přehled o evropských zemích. Kolik jich je a kdo si to má pamatovat!?

Naopak nic nemám proti Černé hoře. Ať si klidně existuje, nikomu nevadí a o jednu zemi víc, to přece není problém. Podobně mi přestalo vadit Monako, když jsem zjistil, kolik lidí tam žije na kilometr čtvereční. Takový nával jim nezávidím.

Jsem trochu fotbalový fanoušek. Jsem fanoušek i jiných sportů. Zvláště hokeje. Jednu dobu jsem si přál, aby neexistoval ani Svaz sovětských socialistických republik. Ale ten byl na neuznání příliš velký. A když se rozpadl, neanulovaly se naše porážky se sbornou v hokeji. Ne. Rusko si je přivlastnilo. My jsme naopak zcela oprávněně přejali výsledky za Československo. Je nás prostě víc a Slováci to musejí dobře vědět.

Takže zpětné neuznání Kosova by mohlo velice pomoci situaci v Evropě. Kosovo si nemůže nárokovat fotbalové výsledky, když není uznáno. Tedy když je opět zneuznáno. Ne, na sportovním poli jsou jistě dobří. Kvality jejich mužstva uznávám. Ale tak malá země by nás neměla porážet a měla by pochopit, že překročila hranice.

Pane prezidente, plně stojím za Vaší srbsko-fotbalovou iniciativou. Stejně jako srbský premiér tvrdím: Zrušme oficiálně Kosovo! A pokud máte slovo také v UEFA, udělejme přece jen vstřícný krok a započítejme fotbalové výsledky s Kosovem jako přátelské. Nemohou být přece oficiální a započítávat se do kvalifikace. Tak daleko nesmíme zajít!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mar1311, 12.09.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kosovo zpětMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­