ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.80
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Konzum, konzum

Sousto stávající z bramborového knedlíku, pečlivě ukrojeného trojúhelníčku masa a plátku neidentifikovatelné zeleniny mi zaskočí v krku. Zakuckám se. Ač jsem plánovala pokrm ještě půl minuty žvýkat a převalovat na jazyku, zmizel nenávratně v mém žaludku. Noční můra v "tse-tse" brýlích se šine přímo k našemu stolu!

Jako obvykle onen fakt nepostřehnu dosti rychle a ani jeden z předem naplánovaných manévrů (volné místo vedle sebe zamaskovat čímkoli, nejlépe jiným spolužákem; urychleně, hbitě a nepozorovaně opustit jídelnu; či předstírat, že na stole na každého příchozího číhá lepivá hmota ne nepodobná žvýkačce) nestihnu na danou situaci aplikovat. Trest za nepozornost je krutý. Jsem odsouzena další z obědů ve školní jídelně strávit posloucháním zděšených a znechucených výkřiků typu "Blé, v tý polívce se něco hejbá!" a jim podobných. Když už vkládám do úst poslední vidličku salátu, šťastna, že se snad dnes najím v klidu, přijde to. "Fůůůj, tasemnicééé!" zvolá jedna z obrýlených, upíraje úzkostný pohled na vlákénko masa nevinně visící z vidličky. Tu drží mezi palcem a ukazovákem, půl metru od těla. Snad aby ji ona zákeřná tasemnice nepokousala svými ostrými tesáky. Ostatní obrýlené s děsem v očích odstrkávají své talíře a soucítí s postiženou, a to i přestože se všem přihlížejícím snažím vysvětlit, že maso prošlo důkladnou kontrolou, než se dostalo k nám na talíř, že parazit nazývaný tasemnice se v dnešní době vyskytuje velice ojediněle a že když už by se nacházel zrovna v obžalované krávě, usídlil by se určitě v jejích střevech. Pro úplnost dodám, že v mase, přesněji ve svalech, se objevují pouze larvy tohoto zvířátka, a to v boubelích. Po prozkoumání masa napadené jsem konstatovala, že v jejím kousku boubel není. Spokojena se svým vyčerpávajícím výkladem se otočím, abych zjistila dopad svých slov.

Jeden pohled stačí. Nepomohlo to. Uzřím totiž už pouze siluety dívčích těl prchajících z jídelny. Možná jsem jim měla spíš sdělit, že s tasemnicí ve střevech se velice snadno hubne...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anežka, 10.06.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Konzum, konzumMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­