ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Kolik věcí mohu zapomenout?

Zapomínání mi pravidelně komplikuje život. Ale jak to vypadá, když v jeden den zapomenu úplně na vše?

Na mobilním telefonu se mi přes noc vybila baterie, protože jsem ho večer zapomněla připojit k elektrické síti. Zjišťuji, že kvůli tomu mě nevzbudil budík a já jsem zaspala. Vlak odjíždí za pár minut, není času nazbyt. Rychle se oblékám. Nesmím ztratit ani minutu, a proto pyžamo odhazuji na zem. Zakopávám o něj ve chvíli, kdy se vracím pro zapomenutý školní batoh. Zapomněla jsem si vyčistit zuby, proto hledám žvýkačky. Ty ale "jako na potvoru" nikde nejsou, netuším, kam jsem je položila.

Rychle oblékám kabát a honem na vlak. Jen taktak ho dobíhám, udýchaná usedám na sedadlo a vlastně až teď zjišťuji, že jsem nechala na stole peněženku. Od průvodčího dostávám pokutu, hlavně nezapomenout ji zaplatit. Snad je všechno zlé pro dnešek již vyčerpané...

Po vstupu do šatny mě ale zastavuje spolužák, kterému jsem měla přinést učebnici. Ta však leží hned vedle peněženky.
Při příchodu do třídy si všimnu dortu na stole kamarádky. Ach ne! Jak se omluvit, že jsem zapomněla na její narozeniny?
V hodině radši mlčím, protože už jsem zapomněla, jestli Oněgin napsal Puškina nebo Puškin Oněgina.

Cestou domů si říkám, že teď už skutečně není na co zapomenout, ale opak je pravdou. Domovní dveře jsou zamčené a já hledám klíče. Nalézám v kapse bundy žvýkačky, ale těmi si těžko odemknu. Naštěstí je někdo doma a přijde mi otevřít. Utěšuji se, že klíče snad budou vedle peněženky a učebnice. K mému překvapení zjišťuji, že klíče neleží na stole. Až teď si uvědomím, že jsem je pravděpodobně nechala v zámku od školní skříňky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: anetkabagetka, 08.04.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kolik věcí mohu zapomenout?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­