ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.77
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Když se chce student bavit

  • fejeton/zamyšlení

Co dělá dnešní student, když se chce bavit? Co podniknout? Kam zajít? Vzhledem k tomu, že studenti nemají příliš mnoho financí, pokud tedy nemají nějakého sponzora v podobě rodičů, nebo jiného bohatého příbuzného, na první pohled se může zdát, že toho moc dělat nemůžou. A to i já, jako student, můžu potvrdit, že ty finance opravdu k něčemu potřeba jsou. Ale je i spousta věcí, které se dají dělat bez nějakého většího obnosu.
Tak vezměme si například takovou návštěvu v kině. Lístek stojí v průměru asi 80 Kč. Když k tomu připočteme popcorn za 40 Kč, nápoj za 20 Kč a v mnohých případech i dopravu, celková suma za 90 minut prosezených v kině vyjde na zhruba 150 Kč - v lepším případě... A to ještě nemusí být návštěva v kině vždy zase tak příjemná. Když před vámi sedí nějaký velikán tak, že přes něj skoro vůbec nevidíte, za vámi je partička nevychovaných spratků, kteří během celého filmu dělají podivné pazvuky a kopou vám do sedadla, a ještě k tomu se vám v půlce filmu začne chtít na záchod a vy musíte opustit sedadlo, čímž zmeškáte hlavní okamžik celého filmu, moc si z tohoto původně zábavného večera neodnesete. A při tom existuje varianta mnohem levnější a příjemnější. Stačí se jen domluvit s partičkou lidí, zajít do půjčovny filmů, nějaký si tam vybrat, zaplatit půjčovné asi 20 Kč a v klidu si odkráčet domů, kde se na film můžete podívat. A to se skvělým výhledem a bez rušení ostatních diváků. Když se vám bude chtít na WC, stačí jenom zmáčknout na dálkovém ovladači čudlík s nápisem PAUSE a nerušeně si odpochodovat do místnosti se záchodovou mísou, vykonat potřebu a vrátit se zpátky k televizi, kde film dosledujete bez toho, aby vám utekla zápletka.
Toto je jenom jeden z mnoha způsobů, jak se může student levně, ale zato pořádně bavit. Patří sem také například procházka a pokec v parku místo vysedávání v kavárnách, nebo procházení po obchodech. Nejenže to prospěje jeho peněžence, ale i zdraví. Takže vidíte, student, když chce, muže se bavit různými způsoby, bez ohledu na stav jeho konta.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když se chce student bavitMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)