ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Když cesta není cíl

Autobusovou dopravou jezdím nerad. Málokde člověk narazí na tolik otrávených obličejů cestujících, a ještě otrávenějších obličejů řidičů. Nevidím snad svět moc černě?

Ráno vždy spěchám na zastávku, která musí být vzdálena minimálně půl maratonu. Po svém hektickém výkonu zjišťuji z aplikace IDOS, že se autobus z nějakého záhadného důvodu devět minut opozdil.

"Dobrý den," zdravím řidiče s otráveným výrazem.
Následně mi je do obličeje vmetena odpověď: "Dobrej."
Jako vždy bez zaváhání zopakuji tajemné zaříkávadlo a vzápětí vyjede lísteček s údajem, o kolik jsem chudší.

Sedávám na místo blízké východu. Svou volbu sedadla nikdy neměním, ale občas přemýšlím o rychlém taktickém přesunu z důvodu nechtěné masáže způsobené řvoucím dítětem. Když neřve mrňous, snaží se můj ušní bubínek prorazit zvuk skřípajícího okénka. Často se sám sebe ptám: Nestačil by třeba kousek žvýkačky, ať už k vyplnění mezery v rámu okénka nebo pusy řvouna?

Alespoň že cesta ubíhá rychle. Řidič spěchá, aby mohl vzápětí na pár minut zastavit a vykouřit nejméně dvě krabičky cigaret. Moc rád se o své prožitky z čerstvě zuhelnatělého tabáku dělí s cestujícími, proto nechává posuvné dveře zásadně otevřené.

Po vyslechnutí čtvrté stížnosti pána v důchodu, jak se mladá generace neumí chovat a o kolik zase zdražila tlačenka, nasazuji do uší sluchátka. Poté následuje téměř klidná jízda, jen občas se koleny přetlačuji s bezohledným pánem.

Pokud jste ani jednu z trochu přibarvených situací nezažili, chtěl bych vám od srdce poblahopřát. Ostatním bych doporučil koupi kvalitních sluchátek a pravidelné ozařování lidí svým úsměvem, protože jinak vše, kromě otrávených obličejů, zůstane stejné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mrtaf, 10.09.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když cesta není cílMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­