ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Kancelářská krysa

Hrbím se na staré kancelářské židli nad mým notebookem, jenž mi osvětluje jen lampička se štiplavou září. A pracuji. Moc dobře vím, že pracuji pro to, abych měla peníze. Peníze, za které si koupím masáže na má bolavá záda, kapky na mé opuchlé oči a psychologa pro můj vystresovaný mozek.
Ze všech stran se na mě valí deadliny a já se hroutím čím dál tím víc. Tak tohle je svět dospělých? Místo, kde nemám ani chvíli pro sebe? Místo, kde vydělávám peníze na úkor mého zdraví a následně si za ty peníze snažím zdraví částečně obnovit?
Sním o utopickém světě, kde nebude existovat papírování, kanceláře, úřady... A hlavně - kde nebude existovat stres. Všichni se budou při práci usmívat. Bude tu spousta lékařů, pekařů, květinářů, veterinářů... A ve volném čase budeme chodit do parku, hrát tenis nebo jezdit na koních. Zkrátka si užívat života.
A ještě jeden detail - peníze nebudou existovat! Bude zkrátka všeho dost pro všechny.

Jak se tu beznadějně zamýšlím nad utopickým světem a snad i nad tím, jak se vymanit ze spárů kancelářského života, nevědomky otevírám internet a prohlížím si nabídky práce. Někdo by řekl, že hledání práce je náročné a zdlouhavé, avšak již během několika málo desítek minut rozesílám životopisy na všechny strany. Rozhodla jsem se. Nemíním být dál součástí kancelářského světa!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Camille, 28.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kancelářská krysaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­