ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 64x Prosím, ohodnoť práci

Je s počítačem zabáva?

Pořád to slýcháme ze všech stran - nastává doba počítačů, doba umělé inteligence. Svět se přehoupl do 21. století a takové vymoženosti jako počítač či mobilní telefon se staly nezbytnou součástí našeho každodenního života. Zatímco pro mladé jde o nezbytného pomocníka, u starší generace naopak o nutné zlo. Například pro moji babičku je počítač, a vůbec moderní technologie všeho druhu, nejhorším nepřítelem. Považuje se za počítačového analfabeta a při pouhém volání mobilním telefonem jí vstávají vlasy hrůzou. Pro mou generaci je to naprostá samozřejmost. S počítačem trávíme stále více času. Pomáhá nám při zpracovávání seminárek a referátů, při deštivých večerech se nám stará o zábavu a často je i jediným možným prostředníkem při komunikaci s přáteli na druhé straně zeměkoule.
Ano, tohle všechno ta malá bedýnka umí. Ale skutečně se nám dokáže postarat o kvalitní zábavu? Zpestří nám šedivé dny? Zbaví nás černých myšlenek a splínu? Není lepší přítel z masa a kostí, než tento hranatý, složený z nespočtu součástek a šroubků? Namítáte, že počítač nás nezradí? Chyba lávky, zradí nás ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebujeme! Najednou a zničehonic si usmyslí, že už ho nebaví to vaše neustálé klapání po jeho čudlících, to vaše neustálé rozptylování se nad zamilovanými e-maily či nekonečné, nervózní vyťukávaní písmenek při psaní eseje ve Wordu. A tak se v lepším případě sám vypne anebo - v tom horším - podlehne jednomu z mnoha virů i přesto, že jste mu dopřáli kvalitní "avégéčko". Takže nás dokáže vytočit i zradit stejně jako přítel lidský!
Ať už je pro vás počítač přítelem či nepřítelem, pravdou je, že zrození této chytré mašinky usnadilo lidstvu každodenní dril v práci i ve škole, urychlilo předávání informací a v neposlední řadě se také, bohužel, postaralo o pár kil a dioptrií navíc.
A tak se nenechme "schlamstnout" technologií a po nezbytné práci na počítači vyražme na hory, do lesa nebo jen tak posedět s přáteli. Nikdo z nás přece nechce, aby umělá inteligence zvítězila nad prostým, ale živým člověkem!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Monika Urbášková, 23.02.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je s počítačem zabáva?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­