ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 64x Prosím, ohodnoť práci

Je s počítačem zabáva?

Pořád to slýcháme ze všech stran - nastává doba počítačů, doba umělé inteligence. Svět se přehoupl do 21. století a takové vymoženosti jako počítač či mobilní telefon se staly nezbytnou součástí našeho každodenního života. Zatímco pro mladé jde o nezbytného pomocníka, u starší generace naopak o nutné zlo. Například pro moji babičku je počítač, a vůbec moderní technologie všeho druhu, nejhorším nepřítelem. Považuje se za počítačového analfabeta a při pouhém volání mobilním telefonem jí vstávají vlasy hrůzou. Pro mou generaci je to naprostá samozřejmost. S počítačem trávíme stále více času. Pomáhá nám při zpracovávání seminárek a referátů, při deštivých večerech se nám stará o zábavu a často je i jediným možným prostředníkem při komunikaci s přáteli na druhé straně zeměkoule.
Ano, tohle všechno ta malá bedýnka umí. Ale skutečně se nám dokáže postarat o kvalitní zábavu? Zpestří nám šedivé dny? Zbaví nás černých myšlenek a splínu? Není lepší přítel z masa a kostí, než tento hranatý, složený z nespočtu součástek a šroubků? Namítáte, že počítač nás nezradí? Chyba lávky, zradí nás ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebujeme! Najednou a zničehonic si usmyslí, že už ho nebaví to vaše neustálé klapání po jeho čudlících, to vaše neustálé rozptylování se nad zamilovanými e-maily či nekonečné, nervózní vyťukávaní písmenek při psaní eseje ve Wordu. A tak se v lepším případě sám vypne anebo - v tom horším - podlehne jednomu z mnoha virů i přesto, že jste mu dopřáli kvalitní "avégéčko". Takže nás dokáže vytočit i zradit stejně jako přítel lidský!
Ať už je pro vás počítač přítelem či nepřítelem, pravdou je, že zrození této chytré mašinky usnadilo lidstvu každodenní dril v práci i ve škole, urychlilo předávání informací a v neposlední řadě se také, bohužel, postaralo o pár kil a dioptrií navíc.
A tak se nenechme "schlamstnout" technologií a po nezbytné práci na počítači vyražme na hory, do lesa nebo jen tak posedět s přáteli. Nikdo z nás přece nechce, aby umělá inteligence zvítězila nad prostým, ale živým člověkem!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je s počítačem zabáva?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)