ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Jaro je tu!

A je tu jaro! Nejočekávanější období v roce, které přichází vždy okolo dubna. Jaro nám dovolí odhodit teplé bundy a šály. Přináší spoustu překvapení, a překvapilo i letos - nepřišlo pro jistotu vůbec! Ale možná jsme si jen špatně vyložili mayskou teorii. Mayové to zřejmě s koncem kalendáře zamýšleli tak, že bude už jen prosinec.

1. dubna 2013 otevírám oči a dívám se z okna. Bílá peřina pokryla vše, kam až oko dohlédne. Kluci s pomlázkou se brodí sněhem, čilí řidiči s letními gumami závratnou rychlostí tlačí svá superrychlá auta do mírných vyvýšenin a lidé (převážně slečny s nohou velikosti 42) každodenně suší na radiátorech své tenisky, protože v březnu zimní boty v obchodech již neprodávají, natož velikost 42, která je vyprodaná už v říjnu. Vlaštovky si prázdniny v teplých krajích rezervovaly na trochu delší dobu, asi věděly proč.

Ovšem když už se jaro neprojevuje na počasí, studenti ve školách se díky němu začínají probouzet, s nimi i hormony a láska všechny hřeje u srdce. Alespoň někde, protože pan školník od poloviny března topí pouze z poloviny. V lidech se na jaře opravdu začínají dít věci. Školní chodby se podezřele plní zamilovanými páry, ochutnávajícími si dutiny ústní. Dívky nosí kratší rukávy, hlubší výstřihy a začíná každoroční běh na dlouhou trať - zhubnout do plavek!

Komplikuje se také výuka profesorů. Jak mnohoznačně vyzní na jaře věta mladé studentky mířená k mladému panu profesorovi: "Já vám to o víkendu udělám!" Pubertálním teenagerům se huba roztáhne od ucha k uchu, chudák pan profesor a nevinná studentka zrudnou a zakuckají se. Přitom se bavili o dopracování grafického úkolu do informatiky.

Jaro má jednoduše oběti skutečně všude. Snad jen ty vlaštovky jsou na tom dobře...hned bych s nimi měnila!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaro je tu!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)