ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Jaro je tu!

A je tu jaro! Nejočekávanější období v roce, které přichází vždy okolo dubna. Jaro nám dovolí odhodit teplé bundy a šály. Přináší spoustu překvapení, a překvapilo i letos - nepřišlo pro jistotu vůbec! Ale možná jsme si jen špatně vyložili mayskou teorii. Mayové to zřejmě s koncem kalendáře zamýšleli tak, že bude už jen prosinec.

1. dubna 2013 otevírám oči a dívám se z okna. Bílá peřina pokryla vše, kam až oko dohlédne. Kluci s pomlázkou se brodí sněhem, čilí řidiči s letními gumami závratnou rychlostí tlačí svá superrychlá auta do mírných vyvýšenin a lidé (převážně slečny s nohou velikosti 42) každodenně suší na radiátorech své tenisky, protože v březnu zimní boty v obchodech již neprodávají, natož velikost 42, která je vyprodaná už v říjnu. Vlaštovky si prázdniny v teplých krajích rezervovaly na trochu delší dobu, asi věděly proč.

Ovšem když už se jaro neprojevuje na počasí, studenti ve školách se díky němu začínají probouzet, s nimi i hormony a láska všechny hřeje u srdce. Alespoň někde, protože pan školník od poloviny března topí pouze z poloviny. V lidech se na jaře opravdu začínají dít věci. Školní chodby se podezřele plní zamilovanými páry, ochutnávajícími si dutiny ústní. Dívky nosí kratší rukávy, hlubší výstřihy a začíná každoroční běh na dlouhou trať - zhubnout do plavek!

Komplikuje se také výuka profesorů. Jak mnohoznačně vyzní na jaře věta mladé studentky mířená k mladému panu profesorovi: "Já vám to o víkendu udělám!" Pubertálním teenagerům se huba roztáhne od ucha k uchu, chudák pan profesor a nevinná studentka zrudnou a zakuckají se. Přitom se bavili o dopracování grafického úkolu do informatiky.

Jaro má jednoduše oběti skutečně všude. Snad jen ty vlaštovky jsou na tom dobře...hned bych s nimi měnila!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 30.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaro je tu!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­