ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.49
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Jaro je tady

Probouzím se brzy ráno za neustálého vyzpěvování slavíků a zvedám své těžké neohrabané tělo, které brzká vstávání zvládá jen velice těžce. Z čela si utírám kapky studeného potu, díky čemuž zjišťuji, že jsem se probudila do horkého dne. Při pohledu na své ruce objevuji dalších pět štípanců od komárů, kteří si zřejmě dnes v noci pořádně pochutnali.

"Jaro je opět tady," pomyslím si a do kabelky házím tři balíčky kapesníků, jelikož s jarem začínají i mé otravné alergie. Oblékám si první triko, co mi padne pod ruku a vyrážím do školy vstříc novému dobrodružství, samozřejmě plná elánu a nadšení.

Cestou potkávám zamilované páry líbající se pod třešní, lípou, dubem a dalšími rozkvetlými stromy, které mi pomalu, ale jistě způsobují astmatický záchvat. Ovšem přítomnost všude se vyskytujících párů mi také nedělá dobře, jelikož si vždy uvědomím, že jsem pořád sama jako kůl v plotě.

Ve škole pociťuji přítomnost jara z nekonečných výkladů profesorů, kteří nám připomínají blížící se maturitu. Až poté si uvědomuji, že mě za dva týdny čeká zkouška dospělosti. O přestávce otevírám Máchu a jeho Máj, ovšem ne proto, abych si se zalíbením četla verše o Vilémovi a Jarmile, ale z toho důvodu, že na poslední chvíli dočítám knížky do povinné četby.

Večer zaléhám do postele s nateklým nosem a maturitou na krku. Napadá mě, že jaro opravdu není mým oblíbeným ročním obdobím, avšak nic není nekonečné, a tak i jaro musí jednou zákonitě skončit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Jaro je tady ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaro je tadyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)