ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 102x Prosím, ohodnoť práci

Jak snadno a rychle získat nepřátele

Nepřátelé se dají získat opravdu snadno, ale ze začátku bychom si měli položit otázku: Kdo jsou to nepřátelé?
Nepřítel je člověk jako každý jiný. Avšak jeho chování k nám není tak vřelé. Má radost, když se nám nedaří, a naopak cítí upřímný zármutek z našeho štěstí.
Nepřátele získáváme už od dětských let až po dospělost. Stačí, když kamarádovi, také dítěti, rozšlapete bábovičku. V tu ránu z něj můžete mít nepřítele na celý život. Práskači ve školních lavicích se také nesetkávají s velkou oblibou a sem tam také pěkně dostanou přes ústa. Pracovní rivalita je velice zajímavá věc, nezachází-li se až do extrémů, poté přerůstá v nepřátelství.
Nuže dosti s teorií a začněme s něčím vtipnějším. Některé příklady nepřátelství jsou opravdu absurdní, a stojí za zmínku.
Kupříkladu film Válka Rouseových je dobrý příklad, kam až nepřátelství v manželství může dojít.
Nebo jak se může stát z nepřítele zachránce? Vzpomeňme na nevěru. Manžel zjistil, že jeho žena má milence. Omlátil jí ho o hlavu (obrazně) a manželka s ním utekla. Negativní je, že manžel byl pár měsíců svému okolí za paroháče. Pozitivní bylo, že měl konečně klid od své ošklivé a věčně nespokojené ženy. Milenec však jeho i sebe ještě dlouho proklínal za tuto neuvážlivost.
Hodně nepřátel si také jistě získala skupinka chlapců v županu, kteří zaparkovali s Boingem v budově Světového obchodního centra (Twins tower).
Já osobně moc nepřátel nemám, což je opravdu divné skrze moji prostořekost. A kočkování s holkama (pouze slovní - pro ty s velikou představivostí) považuji jen a pouze za mluvní cvičení. U těchto dam jejich zaujatost vůči mě po jednom večeru zmizí.
Chcete-li získat opravdu spolehlivě a rychle hodně nepřátel, staňte se teroristou a zaparkujte něco velkého do nějakého mrakodrapu. Výsledky se dostaví takřka okamžitě.
V předchozích pár odstavcích jste zjistili, jak snadné je udělat si dobré nepřátele. Avšak mnohem těžší je udělat si dobré přátele.
Najde-li se v celém širém světě někdo, kdo nemá ani jednoho nepřítele, tak ať se ozve. Je buď novorozený, svatý nebo mrtvý.
A proto:
Nepřátel se nelekejme,
a na množství nehleďme.
Hodně si jich udělejme,
pak na Bahamy zaleťme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adams, 15.05.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak snadno a rychle získat nepřáteleMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­