ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 102x Prosím, ohodnoť práci

Jak snadno a rychle získat nepřátele

Nepřátelé se dají získat opravdu snadno, ale ze začátku bychom si měli položit otázku: Kdo jsou to nepřátelé?
Nepřítel je člověk jako každý jiný. Avšak jeho chování k nám není tak vřelé. Má radost, když se nám nedaří, a naopak cítí upřímný zármutek z našeho štěstí.
Nepřátele získáváme už od dětských let až po dospělost. Stačí, když kamarádovi, také dítěti, rozšlapete bábovičku. V tu ránu z něj můžete mít nepřítele na celý život. Práskači ve školních lavicích se také nesetkávají s velkou oblibou a sem tam také pěkně dostanou přes ústa. Pracovní rivalita je velice zajímavá věc, nezachází-li se až do extrémů, poté přerůstá v nepřátelství.
Nuže dosti s teorií a začněme s něčím vtipnějším. Některé příklady nepřátelství jsou opravdu absurdní, a stojí za zmínku.
Kupříkladu film Válka Rouseových je dobrý příklad, kam až nepřátelství v manželství může dojít.
Nebo jak se může stát z nepřítele zachránce? Vzpomeňme na nevěru. Manžel zjistil, že jeho žena má milence. Omlátil jí ho o hlavu (obrazně) a manželka s ním utekla. Negativní je, že manžel byl pár měsíců svému okolí za paroháče. Pozitivní bylo, že měl konečně klid od své ošklivé a věčně nespokojené ženy. Milenec však jeho i sebe ještě dlouho proklínal za tuto neuvážlivost.
Hodně nepřátel si také jistě získala skupinka chlapců v županu, kteří zaparkovali s Boingem v budově Světového obchodního centra (Twins tower).
Já osobně moc nepřátel nemám, což je opravdu divné skrze moji prostořekost. A kočkování s holkama (pouze slovní - pro ty s velikou představivostí) považuji jen a pouze za mluvní cvičení. U těchto dam jejich zaujatost vůči mě po jednom večeru zmizí.
Chcete-li získat opravdu spolehlivě a rychle hodně nepřátel, staňte se teroristou a zaparkujte něco velkého do nějakého mrakodrapu. Výsledky se dostaví takřka okamžitě.
V předchozích pár odstavcích jste zjistili, jak snadné je udělat si dobré nepřátele. Avšak mnohem těžší je udělat si dobré přátele.
Najde-li se v celém širém světě někdo, kdo nemá ani jednoho nepřítele, tak ať se ozve. Je buď novorozený, svatý nebo mrtvý.
A proto:
Nepřátel se nelekejme,
a na množství nehleďme.
Hodně si jich udělejme,
pak na Bahamy zaleťme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak snadno a rychle získat nepřáteleMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)