ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Jak se nezbláznit z distanční výuky

Každý, kdo v posledních měsících strávil datlovaním do klávesnice víc hodin, než je zdrávo, jistě ví, že tím trpí jak naše tělo, tak i naše psychika. S křivými zády se bojuje těžko a s přibývající váhou taktéž, ale ranní běh na autobus nebo výšlap schodů budovy gymnázia vše rychle napraví. S naším duševním zdravím je to ale mnohem horší, protože tomu nemusí pomoct ani andělský zvuk drnčícího zvonku ohlašující konec vyučování. Proto bych chtěl uvést pár tipů, jak se starat o naše duševní zdraví v době této krize a jak neskončit ve svěrací kazajce.

K přípravě mírně rozklepané psychiky si připravíme jeden velký pytel pozitivních myšlenek, hromadu čerstvých vtipů, špetku odvahy a dvě sklenice pevných nervů... Tak jednoduché to bohužel není. Zdravou psychiku si uvařit nemůžeme, vypěstovat také nelze, přesto se o ni můžeme starat. V této době, kdy jsme od všech známých i neznámých vzdáleni na neurčitou dobu, je nejdůležitější udržovat s někým kontakt. Můžeme zavolat babičce, tetičce, kamarádovi, bratranci, prostě komukoliv, na kom nám záleží. Náš rozhovor nemusí být moc dlouhý. Stačí, aby ten druhý věděl, že na něho myslíme a že v tom jsme všichni spolu.

Našemu duševnímu zdraví rozhodně nepomáhá, když je toho na nás moc. Proto si musíme vše dobře naplánovat, abychom se z návalu úkolů nezhroutili. Můžeme si udělat seznam a postupně si z něj všechno odškrtávat. Dlouhodobé úkoly můžeme rozdělit na menší části a dělat na nich každý den chvilku, aby nám nepřerostly přes hlavu. Čím déle na něčem pracujeme, tím méně jsme pro to zapálení, a tak se zpomaluje i naše pracovní tempo.

Právě pracovní tempo souvisí s poslední důležitou věcí - odpočinkem. Odpočinout si můžeme mnoha způsoby. Sportováním, malováním, čtením, hraním na hudební nástroj, vařením, sledováním oblíbeného seriálu... To vše jsou skvělé věci na odpočinek. Po odpočinku se musíme vrátit k naší práci, ale to už budeme zase lépe naladěni a bude nám to ubíhat rychleji.

Na závěr bych chtěl shrnout moje rady ohledně distanční výuky. Udržovat s někým kontakt, rozplánovat si dobře práci, odpočívat. Tak jednoduché to je. Pojďme se tedy zvednout, protáhnout a hurá do práce! Jednoho dne se znovu sejdeme a budeme na tuto dobu vzpomínat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mrtaf, 30.04.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se nezbláznit z distanční výukyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­