ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.74
Hodnoceno: 65x Prosím, ohodnoť práci

Jak se kope díra do světa

Chtělo by se říct bagrem. Ale stavebnictví pravděpodobně nebude obor, kterého se tato otázka má dotýkat. Pomyslná díra do světa se dá udělat mnoha způsoby, já vyberu jen několik z nich.
Jedním z nejvděčnějších způsobů je stát se hercem/herečkou. To by samo o sobě zdaleka nestačilo, po světě chodí lidí s touto úchylkou tisíce a většinou je nerozeznáte. Klíčovým přídomkem je "světově známý" herec/herečka. V poslední době se mi zdá, že je mnohem důležitější, jak často jste na titulních stranách novin, než jak dobře hrajete. Takový herec si žije krásným životem - jeho plat je minimálně milion za roli, má dům, skvělé auto. A hlavně má svou soukromou díru do světa.
Další cestou, kterou se lze dostat k dolu na slávu, je věda. Ani zde nemůžeme mluvit o řadovém vědci. Pokud se chcete stát opravdu slavným vědcem, je dobré mít předem jasno, jaký typ vynálezu by vám v tom měl pomoci. Je jasné, že nový typ kartáčku na zuby to nebude. Jestli chcete slyšet mou radu, mělo by to bouchat. To je, myslím - a snad budete souhlasit - téměř zaručená cesta k úspěchu. V případě, že váš vynález nevybuchne, ani když ho obalíte TNT, nemá cenu se snažit. Tudy cesta nevede. Další možností je opustit vody praxe a zaměřit se na teoretické zkoumání vašeho oboru. Tady bych doporučil přednést teorii, které nebude nikdo rozumět (jestli jí rozumíte vy je jen a jen na vás). Jenom si dejte pozor, abyste při prezentaci před výborem pro udělování Nobelovy ceny příliš neslintali a pokuste se omezit i maniakální smích. Nevím proč, ale tyhle drobnosti dokážou lidi rozhodit. Pokud se vám všechno povede tak, jak má, stal jste se šťastným otcem čilé díry do světa.
Jinou, v dnešní době bohužel nezanedbatelnou cestou je terorismus. Pro dráhu úspěšného teroristy je nezbytné nechat si narůst plnovous, a to co nejbujnější a nejrozcuchanější. Pokud jste dosáhli toho, že vám ve vousech žije plch, je čas na další krok - stěhování. Je nad slunce jasnější, že z obyvatele Ázerbajdžánu nikdy nebude známý terorista. Proč? Slovo Ázerbajdžánec se příliš těžko vyslovuje. Ideálními zeměmi jsou tedy Irák nebo Írán. Tyto země, mimo svého přijatelného názvu, poskytují i velké množství záminek pro váš boj. Nutno podotknout, že u této varianty by nebyl výše zmiňovaný bagr až tak nepoužitelný.
Popsal jsem tři způsoby jak udělat díru do světa. Vy si můžete vybrat jeden z nich, nebo si podle libosti vymyslet jakýkoli jiný. Anebo si, spolu se mnou, řekněte: "Co s dírou?"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se kope díra do světa







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)