ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.74
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Jak přežít dovolenou s rodiči

Dovolená s mými "zploditeli" vždycky stojí za to. Mohu říct, že na ni budu vždy s úsměvem na tváři vzpomínat a užila jsem si na ní více legrace, než kdybych jela se svými vrstevníky.

Zvláště v případě, kdy mám doma otce s fóbií takřka na všechno. Můj tatínek nikdy nelétá a zasednout do okřídleného dopravního prostředku je po něj stejně tak děsivé, jako kdybyste upírovi pohrozili česnekem.
Ovšem dozvěděli jsme se o službě Sněz a vypij, co zmůžeš, takže jsme se jako správné české "kapsohrabky" vydali na cestu rozdrkocaným autobusem na Korfu.

A cesta to byla opravdu strastiplná, když jsme vystřídali snad všechny dopravní prostředky kromě letadla. Z Prahy do Brna autem (které jsme nechali na placeném parkovišti hlídaném zabijáckými psy), z Brna do Bratislavy mikrobusem (který řídil otrlý, zhruba osmdesátiletý dědeček), z Bratislavy do Řecka autobusem (jenž byl plný slovenských důchodců, kteří nám na hlavu vylívali jeden litr slivovice za druhým, když si ji mezi sebou podávali) a konečně z Řecka trajektem na ostrov Korfu (kde jsem zvracela jak Alík z mořské nemoci).

Když po téměř dvoudenní cestě a útrapách dojedete do hotelu, necháte se sežrat krvežíznivými komáry, spálit medúzou a z pláže, která se honosí názvem "Nejkrásnější pláž světa", se necháte vyhodit uřvaným a agresivním Řekem, nezbude vám nic jiného, než se opít na pláži s padesátiletými čipery zředěným řeckým pivem.

A tak vám radím - pokud chcete přežít dovolenou s rodiči, vezměte si s sebou suchary pro divoké psy, panáky na slivovici, repelent proti hmyzu a hlavně obrovský kýbl nervů (co vy víte, třeba se bude hodit na trajektu).

Anebo si prostě našetřete na letenku a na zbytek rodiny čekejte se spokojeným výrazem na pláži, drinkem v ruce a doutníčkem v puse.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Jak přežít dovolenou s rodiči ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak přežít dovolenou s rodičiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)