ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.66
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Jak přežít dovolenou s rodiči

Dovolená s mými "zploditeli" vždycky stojí za to. Mohu říct, že na ni budu vždy s úsměvem na tváři vzpomínat a užila jsem si na ní více legrace, než kdybych jela se svými vrstevníky.

Zvláště v případě, kdy mám doma otce s fóbií takřka na všechno. Můj tatínek nikdy nelétá a zasednout do okřídleného dopravního prostředku je po něj stejně tak děsivé, jako kdybyste upírovi pohrozili česnekem.
Ovšem dozvěděli jsme se o službě Sněz a vypij, co zmůžeš, takže jsme se jako správné české "kapsohrabky" vydali na cestu rozdrkocaným autobusem na Korfu.

A cesta to byla opravdu strastiplná, když jsme vystřídali snad všechny dopravní prostředky kromě letadla. Z Prahy do Brna autem (které jsme nechali na placeném parkovišti hlídaném zabijáckými psy), z Brna do Bratislavy mikrobusem (který řídil otrlý, zhruba osmdesátiletý dědeček), z Bratislavy do Řecka autobusem (jenž byl plný slovenských důchodců, kteří nám na hlavu vylívali jeden litr slivovice za druhým, když si ji mezi sebou podávali) a konečně z Řecka trajektem na ostrov Korfu (kde jsem zvracela jak Alík z mořské nemoci).

Když po téměř dvoudenní cestě a útrapách dojedete do hotelu, necháte se sežrat krvežíznivými komáry, spálit medúzou a z pláže, která se honosí názvem "Nejkrásnější pláž světa", se necháte vyhodit uřvaným a agresivním Řekem, nezbude vám nic jiného, než se opít na pláži s padesátiletými čipery zředěným řeckým pivem.

A tak vám radím - pokud chcete přežít dovolenou s rodiči, vezměte si s sebou suchary pro divoké psy, panáky na slivovici, repelent proti hmyzu a hlavně obrovský kýbl nervů (co vy víte, třeba se bude hodit na trajektu).

Anebo si prostě našetřete na letenku a na zbytek rodiny čekejte se spokojeným výrazem na pláži, drinkem v ruce a doutníčkem v puse.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Yanny, 20.05.2011

­­­­

Slohová práce Jak přežít dovolenou s rodiči ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak přežít dovolenou s rodičiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­