ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.64
Hodnoceno: 61x Prosím, ohodnoť práci

Jak přežít cestu autobusem

Kolika z nás bylo již ctí využít služeb dopravních firem? Já, coby denně dojíždějící student, jsem samozřejmě vděčná, že se nemusím tahat takovou štreku po svých, což mi babička pravidelně připomíná. Ale ačkoli cestování autobusem není pro většinu populace žádný med, člověk je tvor přizpůsobivý a po pár letech nastupování a vystupování ho nevyvede z míry snad nic...nebo si to alespoň myslí.

Základem je vyrazit na autobusovou zastávku dřív, než si myslíme, že je nutné. Valná většina pánů řidičů zřejmě věčným točením volantu ztratila srdce a veškeré pochopení nejen pro ranní spáče. Společenské vychování jim však vůbec není cizí, vždy slušně pozdraví stisknutím klaksonu. Že jste jenom náklad vám dokazují taky velice "přátelským" úsměvem a "přívětivým" výrazem ve tváři vůbec.
Pokud jste pro změnu v roli čekajícího, zapomeňte na slušné chování. Ve všech budoucích cestujících totiž číhá nepřítel, který s blížícím se hlukem motoru okamžitě útočí. Jste-li totiž poslední nastupující účastník zájezdu, můžete se lehce stát obětí řidičova pedálu, který se vás pohybem, způsobeným řidičovým náhlým šlápnutím, snaží efektivně usadit - obyčejně již na obsazená místa. Jestli se vás doposud drží štěstí, dobře si zkontrolujte, zda máte uzavřenou peněženku a zavazadlo, přichází totiž další fáze - úkolem je projít uličkou mezi sedadly, aniž byste někoho nepřipravili o hlavu nebo nerozsypali, co se dá - dost špatně se to pak v jedoucím autobuse sbírá, to mi věřte.

Sedíte-li již na volném dvousedadle, gratuluji. Je-li nutné sdílet ho, zbystřete. Špatný výběr vám dokáže znepříjemnit pobyt. Že milá čtyřletá holčička vůbec není milá, vám bohužel dojde až po tom, co se projeví její hyperaktivita. Pán, jenž právě požil několik utopenců s cibulí a je zřejmé, že u jednoho oroseného neskončil, též nebude nejlepší partie. Volné sedadlo před sousedkami raději volným ponechte, pokud vás nezajímá, co bude Maruška vařit k obědu a kdy půjde Tomášek do školy. Ale ať už si zvolíte méně či více vhodné místo, vůním i nevůním, zvukům a obdivuhodným skokům kol, díky kterým přestane být veselo i vašim vnitřnostem, se nevyhnete. A pakliže máte nadprůměrný odpor k pachu z cigaret, autobus plný nervózně je žmoulajících středoškoláků se pro vás může stát plynovou komorou.

Zaručený způsob jak si opravdu zpříjemnit cestu autobusem je tedy nevidět, neslyšet a necítit!
Ale žádný stres, pravděpodobně do cíle dorazíte zdraví minimálně na těle...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak přežít cestu autobusemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)