ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.79
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Jak píši fejeton

Když jsme minulý týden dostali za úkol napsat fejeton, moje první myšlenka byla: "Mohlo to být horší!" Jelikož občas při jídle jen tak z nudy otevřu nové vydání zahrádkářského magazínu, vím, že fejeton je ta poslední stránka, kde nějaká postarší dáma líčí, jak jí pes rozhrabal zahradu nebo kočka zpustošila obývák. Teoreticky tedy jde o to napsat text o něčem, co ostatní vůbec nezajímá, a udělat z toho "událost roku". Ale jen teoreticky...

Přestože jsem si slíbila, že začnu psát nejlépe několik dní s předstihem a v rozumnou denní dobu, je čtvrtek, skoro 9 hodin večer a já otráveně beru list papíru a začínám vymýšlet, o čem můj pokus o fejeton bude...
I přestože existuje snad milion věcí, o kterých by se dalo psát, papír zůstává prázdný. Po několika zoufalých pokusech o popsání vztahu k našim sousedům, kteří právě testují své nové stereo, a mnoha poškrtaných řádcích si konečně uvědomuji, že to není jen tak.

Je půl desáté a já dopisuji poslední řádek tohoto ještě zoufalejšího pokusu s nově získanou úctou k těm starším zahrádkářkám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Stripey Jumper, 02.05.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak píši fejeton







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­