ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 64x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem nakupoval dárky na Vánoce

Máte rádi vánoční shon? Poslední dobou se tato otázka velmi často podává za jediným účelem. A to aby nám televizní stanice řekly, že drtivá většina z nás vlastně nejkrásnější svátky roku protrpí. Znám přesto jednoho člověka, který je miluje. Jsem to já sám.
Miluji Vánoce, ale ještě raději nakupuji dárky. Malé, velké, knihy, oblečení, šperky, prostě vše, co se mi dostane pod ruce a přibližně tuším, komu to dám.
Rád obdarovávám a ještě raději jsem obdarován, je mi jedno čím, dárky mě vždy potěší. Samotné nakupování je pro mě slavnostním aktem plným zábavy i radosti. Vždy vstupuji se skvělou náladou do obchodu, abych obšťastnil úsměvem znavené prodavačky, na které se valí davy nakupujících. Letmo ještě pozdravím, kývajícího se ze strany na stranu, Santa Clause a vyjdu ven. Dnes nekoupím nic. Do ulic se vydaly celé rodiny. Na maminkách je vidět nadšení z nabídky, z tatínků čiší nervozita a z dětí elán i otrávenost. Nervozita je všude kolem. Lidé se častují nadávkami vedle přání všeho nejlepšího do dalších let. Takové paradoxy! Vánoční atmosféra se rok od roku mění, lidé jsou z toho šťastní i nešťastní. Ví, že po všem tom shonu si pak sednou ke stromečku, rozdají si dárky a budou rádi, že to přežili.
Proto se nedivím lidem, kteří Vánoce zrovna nemilují. Ale proč, když je všude kolem tolik barev, světel, skvělé nálady a té výzdoby?
Musím se přiznat, že dárky vlastně nemusím kupovat. Jsem Žid. Ale na rozdíl od mé rodiny vlastně Vánoce slavím, a to jako dny, kdy by se měli mít všichni rádi, měli být pospolu a děkovat Bohu za svou existenci na zemi.
A k první otázce, jestli máme rádi vánoční shon, tak proč ne? Vždyť o Vánocích toho nejvíce seženete, v televizi je plno pohádek a hlavně máme volno, tudíž čas na své blízké. Proč se tedy trápit nějakým shonem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra Mishka, 09.02.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem nakupoval dárky na VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­