ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.52
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Já, spisovatel

Stalo se Vám někdy, že zazněl výrok, který ovlivnil celý Váš život?

Byl krásný letní den, mohlo mi být asi tak 8 let, stál jsem u branky domu mého kamaráda a doufal jsem, že spolu půjdeme hrát fotbal. Při druhém stlačení zvonku otevřela dveře jeho maminka. Řekla mi, že syn se doma učí a ven půjde až za dvě hodiny, ale jestli chci, můžu se přidat. Co bych pro kamaráda neudělal, že? A tak jsem souhlasil. Při prvním pohledu na něj jsem si uvědomil, že to nebude žádná sranda. Vypadal zbědovaně a zřejmě za každou hrubou chybu následoval pohlavek, což jsem usuzoval z jeho rozcuchaných vlasů. Po krátkém pozdravu a výzvě jeho maminky jsem se nejistě posadil vedle něj. Držel v ruce okousanou propisku a opisoval pravopisné cvičení z učebnice. Vyfasoval jsem prázdný papír, další okousanou propisku z kamarádovy sbírky a následoval cvičný diktát. V průběhu diktování kamarád opsal vše, co se dalo. Jeho maminka evidentně vynikala v přímé úměře, a tak zdvojnásobila délku diktátu. Po hodině tvrdé práce bylo hotovo. Nejdříve se opravil kamarádův diktát. Celkem měl 6 chyb a zazněl i negativní komentář k jeho stylu písma. Na řadu jsem přišel já. Právě v tu chvíli zazněl onen osudový výrok: "Z tebe bude spisovatel!" Kamarádova maminka nevycházela z údivu nad mým písmem a jednou malou chybičkou. Zazněla velká slova chvály na moji adresu a já každým dalším slovem věděl, že jsem příteli moc nepomohl.

No a dnes je tomu tak, že je opět krásný letní den, sedím za stolem a snažím se něco napsat. Je ze mě zkrátka spisovatel a kamarád je slavným fotbalistou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin Lapeš, 03.03.2009

­­­­

Slohová práce Já, spisovatel ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já, spisovatelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­