ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 428x Prosím, ohodnoť práci

In & Out

Tak to je fakt cool. To je boží. Ty máš nový tričko! Jů, půjč mi ten new lesk...

Myslím, že tento dosti výstižný úvod prostě musí stačit k tomu, aby si každý udělal představu, o čem budu psát. Není potřeba ani nadpis. Ale kdyby se snad mezi vámi našel někdo méně důvtipnější, zamyslím se opravdu do hloubky nad slůvky "in" a "out", jež některým z nás zkomplikovala život a možná ho ještě někomu stále komplikují.
Z legrace a samozřejmě abych se dostatečně poučila o tom, co je IN a OUT, jsem se chtěla podívat do neuvěřitelně odborných časopisů, jako je BRAVO apod. Doma jsem žádné nenašla, což je mimochodem obrovská škoda. A tak jsem se musela poučit někdy jinde. Zabrousila jsem tedy na Internet. K mému zděšení mě Google na výraz "co je in a co je out" vyjel hned 3.160.000 odkazů na nejrůznější webové stránky. Mě však postačilo prvních 10 a připadala jsem si vážně nemoderní.
Tímto tématem se opravdu dokáže zabývat tolik lidí, až se mi to zdá neuvěřitelné. Dokonce se rádi chlubí tím, jak hluboko klesli, když se do některých takových duchaplných diskusí zapojili i oni.
Takže co jsem se to vlastně dozvěděla? Pokud máte co vystavovat ve výstřihu, měly byste ho nosit mráz nemráz. Samozřejmě tím teď nemyslím chlapce. Ti by si neměli zapomenout vytáhnout kalhoty nejvýše pod kolena. Nevím, proč to sice takhle je, vždyť jim pak není ani vidět zadek. Navíc by ho správně měli zakrýt dlouhou mikinou s kapucí, co by mohla nosit název třeba "až bude pršet, schováš všechny přátele". Pod kapucí nesmí chybět kšiltovka s tak rovným kšiltem, že by se s ním mohla roztírat poleva na dorty. Ale dost už o klucích. Slečny by neměly zapomenout, že bez proužků ani ránu. Džíny? No proč ne, ale ne aby to byl zvonový střih, ten už je dávno pasé. Nesmíme také zapomenout na cool čapku na naše duté hlavinky. Gotické líčení je perfektní. Na uši ještě kruhové náušnice, co se zase nosí, a korále všech tvarů, barev i velikostí na krk. V konečném důsledku většinou vypadáme jako šašci, ale nám to nevadí, teď jsme přece IN.
Pokud ale skutečně chceme zapadnout, musíme každý pátek "kalit" až do soboty a hlavně až do němoty. Musíme každou volnou chvilku strávit kouřením. Musíme kašlat na školu, na rodiče, na celou společnost. Když budu mluvit sprostě jako dlaždič, budu IN, skvělá, boží, cool a žádný kluk mi rozhodně neodolá.
Jelikož nesplňuji skoro žádnou z těchto podmínek, jsem nejspíš ztracený případ vhodný do sběru. Ale pokud to chci změnit, budu se držet tohoto plánu. Obléknu si co nejvíce vrstev oblečení. Potom pošlu rodiče do pr....acovny, donutím je k tomu, aby mi dali prachy, jinak jim pohrozím pěstí. Pak možná odjedu do školy. Na první - řekněme 3 - hodiny jít nemusím, samé nezajímavé předměty. Nebo víte co? Nepůjdu vůbec. Podpis bych dokázala zfalšovat dokonale už i v bance...
A tak je to pořád dokola. Možná zmoudříme, možná ne. Možná se budeme držet zásad IN a OUT a třeba také ne. Ale jestli ano, tak určitá skupina lidí nás bude považovat za jedničky. Jen bych chtěla dodat, že jednička je blízko nuly.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
In & OutMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)